LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
16 Kasım 2016

MİSAFİRLERİNİZİ HATIRALARINIZDA YOLCULUĞA ÇIKARACAK FİKİRLER

Amsterdam’dan aldığınız bayrak, Göreme’den aldığınız peribacası heykeli, severek okuduğunuz fantastik romanın haritası… Hepimizin evinde çok severek aldığı ama eve getirince ne yapacağını bilemeyerek bir kenarda unuttuğu hatıra eşyaları vardır. Bu yazımızda bu anılarla neler yapabileceğinizi sizler için derledik!

Asla “Tamam, bitti” demeyin


Evinizi gezi maceralarınızda aldığınız, anılarla dolu eşyalarla donatmaya çalışma odanızdan başlayabilirsiniz. Zevkinizi ve hayal gücünüzü podyuma çıkaran bu eşyaları odanızın çeşitli yerlerine koyarak, güzel anılarınızı misafirlerinizle de paylaşın. Burada kritik nokta, asla “bitti” dememek. Eviniz de sizin gibi her gün değişmeli. Hatıra eşyalarınızın yerini değiştirerek ve farklı ekler yaparak dekorasyonun sürekli evrilmesini sağlayabilirsiniz. Tolstoy ne güzel demiş: Herkes dünyayı değiştirmek ister ama kimse kendisini değiştirmek istemez. Siz de kendinizi değiştirmeye evinizle başlayın!
duvar raf dekorasyonu”

Sunum önemli!


Hediyelik eşyalarınızın güzelliği kadar evinizde ne şekilde barındığı da önemli. Tozlu raflarda unutulmaya yüz tutan hatıralarla bezenmiş eşyalarınızı onlara layık tepsilere koyarak dikkatleri üzerlerine toplamalarına fırsat tanıyın.
tepside hatıralık eşyalar

Küçük odalara “devasa” makyaj!


Kendinize söz geçiremeyip aldığınız devasa portreleri kullanmaktan korkmayın. Eğer odanız küçükse ve elinizde yerleştirilmeyi bekleyen birçok hatıra varsa, neredeyse tüm duvarı kaplayan bir resimle odanızı daha ferah gösterebilir ve dağınık görünmesini engelleyebilirsiniz. Bazen her şeyin fazlası zarar değildir.
dekorasyonda büyük tablo kullanımı

Mutfağınızı bir seyahat müzesine dönüştürün


Seyahatlerinizden topladığınız egzotik mutfak eşyaları, baharatlar ve araç gereçleri gündelik eşyalarınızla değiştirip mutfağınıza farklı bir hava verebilirsiniz. Mesela görseldeki gibi severek aldığınız bakır tencereleri mutfak lavabonuzun üstüne asıp, yemek yapma zevkinize görsellik katabilirsiniz.
dekoratif mutfak eşyaları
Görseller: HouseBeautiful.com