LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Eylül 2015

MİSAFİRPERVERLİĞİNİZLE FARK YARATIN

Misafir ağırlamak sadece onlara kalacak bir yatak vermek ve yemek ikram etmekten ibaret değildir. Onlar için hazırlanmış çiçeklerle dolu bir vazo, sevimli bir not, özel hazırlanmış bir içecek gibi küçük detaylarla konuklarınızı evlerinde hissettirebilirsiniz.

 

 

Bir arkadaşınız ya da yakınınız size ziyarete gelip kalmak istiyor. Onlara sunabileceğiniz şey geniş bir oda da olabilir, sadece bir çekyat da. Yeter ki onların sizde bulunmasından ne kadar memnun olduğunuzu onlara belli edin. Konuklarınızı şımartın. Bunun birçok yolu var.

 

Misafirinizi yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle karşılamanız bunun başlangıcı olur. Elinizde onlar için hazırladığınız bir içecek konuğunuza kendini özel hissettirir. Taze demlenmiş çay, belki limonlu naneli soğuk su ikram edebilirsiniz. Zarif bir şekilde konuk ağırlamak için çok para harcamanıza gerek yok.

 

misafirperverlik 1

Bir tepsiye özenle yerleştirilmiş atıştırmalıklar ve içecekler, misafirinizde hoş karşılandığı algısını arttırır. Tepsiyi konuğunuzun rahatlıkla ulaşabileceği bir yere koyduktan sonra bir sehpada servis yaptığınızda konuğunuz istediği zaman istediği kadar yiyecek içecek alabilmenin ve size zahmet vermemiş olmanın rahatlığını yaşar.

 

Misafir odanız yoksa ve misafirinize yatmak için kendi odanızı teklif edecekseniz odanızda kişisel eşyalarınızı olabildiğince azaltmalısınız. Yatağınızın başucuna koyacağınız bir okuma lambası, bir vazo ve dergiler iş görebilir. Konuğunuz kabarık yastıklar ve tertemiz çarşafların üzerinde mutlu ve huzurlu uyur. Yatağın ayakucuna fazladan bir battaniye koymayı da unutmamak gerek.

 

misafirperverlik 2

Büyük ihtimalle banyoyu ortak kullanacaksınız, o yüzden banyoda ona özel bir köşe hazırlamanız konuğunuzu daha rahat ettirir. Ayrı çıkardığınız misafir havlunuz, görünür bir yere yerleştirdiğiniz tuvalet kağıtları, ona özel hijyen ürünleri ile bunu pekiştirebilirsiniz.

 

Bahçeniz varsa iki sandalye bir masa veya rahat minderlerle konuğunuzu açık havada ağırlayabilir, ziyaretine temiz hava keyfini katabilirsiniz.

 

En önemli olan nokta ise misafirinizle olabildiğince çok vakit geçirmeniz. Onun ziyaretinin tadını çıkarmaya özen gösterin. Sizden hiç ayrılmak istemeyecek, tekrar geleceği günü iple çekecektir.

 

(Görseller: Decoist.com)