LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MIŞIL MIŞIL BİR UYKU İÇİN EN DOĞRU RENKLER

Yatak odaları günün yorgunluğunu ve stresini attığımız mekânların en başında geliyor. Yoğun geçen bir günün sonrasında rahat bir yatak ve yumuşacık nevresimler bütün yorgunluğumuzu alıyor. İyi bir uyku için rahat bir yataktan fazlası gerekiyor. Renkler diğer mekânlarda nasıl psikolojimizi etkiliyorsa iyi bir uyku uyumamızı sağlayacak bazı renkler var.

Mışıl mışıl uyuyabilmeye ve yorgunluğunuzu atabilmeye yardımcı olan renkleri Filli Boya ile keşfedebilirsiniz!

Mavi

iyiuyku 1

Renk kartelasında en huzur verici renk olarak bilinen mavi rengi, yatak odası için de en doğru tercihlerden biri. Huzurlu ve konforlu yapısıyla mavi renk iyi bir uyku isteyenler için de iyi bir seçenek olacaktır. Mavi renginin en güzel tonlarını Filli Boya Coloration Renk Eğilimleri Aquatic serisinden seçebilirsiniz.

iyiuyku 2

Sarı

iyiuyku 3

Sarı renk her ne kadar enerjik bir renk olarak bilinse de maviden sonra gelen en huzur verici renklerden biridir. Sarı renk yatıştırır ve sakinleştirir. Bu özelliğiyle de iyi bir uyku için oldukça doğru bir tercihtir. Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi Kartelası’ndan sarı renginin birçok tonunu keşfedebilirsiniz.

iyiuyku 4

Yeşil

iyiuyku 5

Doğayı andıran tonlarıyla yeşil renk dekoratörlerin yatak odası için en sık kullandığı renklerden biri. Sakin ve doğal atmosferi iyi bir uyku uyumaya yardımcı oluyor. Coloration Renk Eğilimleri Prismatic serisindeki İroni rengi yatak odanız için ideal.

iyiuyku 6

Turuncu

iyiuyku 7

Pozitif düşünmeye oldukça yardımcı olan renklerden biri olan turuncu, yatak odalarında iyi bir uyku için listelediğimiz en son renk. İçinde bulunan beyaz ve sarı renkleri atmosferi sakinleştirirken, kırmızı renkse hem canlı hem de rahat olmanızı sağlıyor. Alpina Renklendirme Sistemi Kartelası’ndaki turuncu renklerinden birini yatak odanıza taşıyabilirsiniz.

iyiuyku 8

YATAK ODALARI İÇİN RENK KOMBİNLERİ

Dilerseniz sevdiğiniz renkleri birlikte de kullanabilirsiniz. Tabii bunun bazı püf noktaları bulunuyor.

Kırmızı, siyah ve beyaz

Modern ve şık bir yatak odası için kırmızı, beyaz ve siyah kombininden ilham alabilirsiniz. Aydınlık bir yatak odası için duvarlarınızda beyaz kullanmanızı öneririz. Aksesuar ve mobilya seçimlerinizi kırmızı ve siyah yapabilirsiniz.

Buz mavisi ve beyaz

Yatak odasında huzurlu bir atmosfere sahip olmanızı sağlayacak maviyi beyazla kombinleyebilirsiniz. Tazelik duygusu uyandıran renkler daha kolay uyanmanızı ve mutlu hissetmenizi sağlar. Beyazın ve mavinin tonlarını Renxmatik İç Cephe Renk Kartelası'yla keşfedebilirsiniz.

Pembe ve gri

Pembenin açık tonlarını griyle kombinlediğinizde vintage bir yatak odası elde edebilirsiniz. Bu ikiliye buz mavisi aksesuarlar ekleyerek odanızı daha romantik bir hale getirmeniz de mümkün.

Pembe ve turuncu

Parlak turuncu ve açık pembeyle retro bir oda oluşturmaya ne dersiniz? Turuncunun enerji veren renklerin başında geldiğini hatırlatalım. Baskın renkler olduğu için üçüncü bir renk kullanırken açık tonlar tercih etmelisiniz.

Yeşil ve pembe

Pembenin çocuk odası rengi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yeşille kombinlediğiniz pembe tonları odanıza hem romantik hem de modern bir hava katabilir. Çiçek desenli aksesuarların yeşil ve pembeye çok yakıştığını hatırlatalım.

Orman yeşili ve kahverengi

Koyu kahverengi mobilyalarda en sık tercih edilen renklerin başında geliyor. Mobilyalarınızla orman yeşili duvarlarınızın çok şık görüneceğinden eminiz. Huzurlu ve dingin bir atmosfer için yeşilin bütün tonlarını kullanabilirsiniz.

Görseller: www.decoist.com