LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MOBİLYALARDA ÇİZGİLİ TRENDİ

“Mobilyalarınızı büyük ve tek renk alın, ömür boyu kullanın” öğütlerini kulak arkası etmenin vakti geldi. Modası geçen çizgili duvar kâğıtlarının ardından, bu sezon mobilyalarda çizgili rüzgârı esiyor. Sandalyelerden dolaplara, yerlerden perdelere kadar her yer çizgili! 

Cizgili trend 2
Sandalyeler ve kanepelerSandalye ve kanepelerde tasarımla kontrast oluşturacak şekilde kullanılan çizgili desenler göz dolduruyor. Mobilyalarda ise yine çizgili kaplamalar ve çizgili boyama teknikleri dikkat çekiyor. Eski mobilyalarınızı kendiniz de boyayabilir, onlara yeni bir kişilik kazandırabilirsiniz.Cizgili Trend 3AksesuarlarÇizgili mobilyaların diğer eşya ve aksesuarlarla uyumu konusunda kesinlikle endişelenmeyin. Tasarımcılar çizgili kullanmanız konusunda cesaretlendiriyor, ayrıca çizgili mobilyalarınızı çiçekli desenler, tablolar, küçük kareli ve geometrik şekilli objelerle eşleştirerek hoş bir atmosfer yaratacağınızı vurguluyor. Yaratacağınız harmoniyi bozmamak için dikkat etmeniz gereken ince bir nokta var. Örneğin; büyük çiçek desenli bir oturma grubunuz varsa masa veya servis sehpalarınızda ince çizgiler kullanmanız gerekiyor. 

sweetpea gallery.com, 9.09 stripes
Çizgili denilince aklınıza sadece iki renk kullanılarak yaratılan kombinasyonlar gelmesin, kendinizi kısıtlamayın. Mesela çekmecelerin her birini boyarken farklı bir renk tercih ederek sıra dışı ve modern tarzınızı konuşturun!Çizgili desen kullanımını önerenler sadece dekoratörler değil. Çubuklu/çizgili desenlerin eve hareket kattığını, ev halkının modunu yükselttiğini ve enerji verdiğini söyleyen psikologlar da çizgili trendini destekliyor.Fransa’da başlayan çizgili mobilya modası gün geçtikçe tüm dünyaya yayılıyor. Siz de çizgili akımına kapılın!