LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MODASI ASLA GEÇMEYEN TRENDLER

Ev dekorasyonunda sürekli değişen trendleri yakalayabilmek oldukça zor. Öyleyse gelin bu kez trendlere yetişmeyi bırakıp eviniz için asla modası geçmeyen stiller oluşturalım.

Sizin için önereceğimiz her sezona uygun stillerle, evinizin dekorasyonunda trendlere ve zamana meydan okuyabilirsiniz.

 

modasigecmeyen 1

 

Minimalizm

Hangi yılda olursanız olun, daha az mobilya her zaman en iyisidir. Raflarınızda ve masanızdaki karışık görüntüyü ne kadar azaltırsanız eviniz o kadar modern görünecektir. Bununla birlikte toz alma derdinden de kurtulabilirsiniz. Mobilyalarınızı odalarınızın proporsiyonuna göre seçin ve yerleştirin. En az aksesuarla en sade görüntüyü yaratın ki odanız karmaşık görünmesin.

 

Farklı renkler

Trend renkler sezondan sezona, yıldan yıla sürekli değişir ama bir odanın her zaman öne çıkması gereken renklere ihtiyacı vardır. Duvarlarınızı Filli Boya’nın farklı renklerini seçerek boyayabileceğiniz gibi, küçük aksesuarlara yer vererek de gerçekleştirebilirsiniz. Yastıklar, vazolar, halı veya diğer küçük aksesuarlarla istediğiniz renklerin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

modasigecmeyen 2

 

Fonksiyonel mobilyalar

Sırf dergide görüp rengine ya da şekline vuruldunuz diye sizi konforunuzdan edecek sandalyeler almayın! Bir evin dekoratif görünmesinin yanında sıcak ve konforlu olması da oldukça önemlidir. Aynısı masalarınız ve koltuklarınız için de geçerli. İşinize en çok yarayabilecek ve sizi rahat ettirecek konforlu, fonksiyonel mobilyalar seçmelisiniz.

 

Doğal ışık

Perdelerinizi seçerken doğal ışığın, yani güneşin evinize bolca ulaşmasını engelleyecek perdelerden kaçınmalısınız. Çünkü doğal ışık evinizi en güzel gösteren aydınlatmadır. Bu sayede yüksek aydınlatma masrafınızı da aza indirmiş olursunuz.

 

Saklama alanları

Düzenli bir ev her zaman daha mutlu görünür. Bu yüzden akıllıca kullanacağınız saklama alanlarına evinizde yer vermeye dikkat edin. Bu koltuklarınızın sandık kısmı da olabilir, yatağınızın bazası da. Daha dekoratif çözümler için kitap raflarını, çekmeceli konsolları tercih edebilirsiniz. Evinizin estetiğini bozmadan fazla eşyalarınızı bu raflara yerleştirebilir ve düzenli bir odaya kavuşabilirsiniz.

 

 

Görseller: www.sheknows.com

Kapak görseli: www.2014interiordesigns.com