LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
22 Eylül 2016

MODERN EVLERE VİNTAGE DOKUNUŞLAR

Evinizdeki tüm mobilyaların tamamen aynı döneme ya da stile ait olması gerekmiyor. Hatta, birbirine tezat oluşturan stilleri bir arada kullanmak evinize canlılık ve hareket katacaktır. Eğer evinize vintage birkaç parça eşya eklemek istiyor ama evinize hakim olan modern tarza bu parçaları nasıl dahil edebileceğinizi bilemiyorsanız, doğru yerdesiniz. Sizin için topladığımız ilham verici örneklere gelin birlikte bakalım.

Geleneksel tarzda bir masayı modern sandalyelerle bir araya getirerek dinamik bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Eğer vintage bir şifonyeriniz varsa, onu yatak odasının dışında da değerlendirebilirsiniz. Bu parçayı oturma odanızda bir şeyleri saklamak ya da televizyon konsolu olarak da kullanabilirsiniz. Evinizin antresi ya da koridoru gibi daha az kullanılan alanlarında uygun yeriniz varsa şifonyerinizin üstünde sanat eserlerinizi de sergileyebilirsiniz.

Bir zamanlar, henüz modern mobilyalar evlerimizi ele geçirmeden önce hepimizde vardı… Oryantal tarzdaki halılar, modern doku ve desenlerin hakim olduğu alanlara yumuşaklık ve romantiklik katmak için birebirdir. Evinizde hâlâ elden çıkarmadığınız geleneksel bir halınız varsa onu saklandığı yerden çıkarmanın vakti geldi.

İşte modernle vintage tarzları karıştırmaktan korkmamanız için bir sebep daha. Bu mutfakta kullanılan vintage dolap hem harika görünüyor hem de fazladan depolama alanı sağlıyor.Yemek masanızın etrafında fazladan saklama alanınız olsa harika olmaz mıydı? Vintage bir gardırobu yatak odasından çıkarıp yemek alanınıza yerleştirebilirsiniz. Etraftaki diğer mobilyalarda tek bir renk kullanarak bu yersiz yurtsuz gibi görünen vintage parçayı daha da öne çıkarıp odanızın merkezi haline getirebilirsiniz.

(Görseller: Lizmarieblog.com, Apartmenttherapy.com)