LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MODERN MUTFAK TASARIMLARI

Eskiden sadece yemek hazırlamak için kullandığımız mutfaklar gün geçtikçe yaşam alanımız haline geldi. Televizyon, köşeli oturma grupları, farklı tasarımlarda masa ve sandalyeler kullanılarak renklendirilen mutfaklarda artık her türlü tasarımı görmek mümkün. Minimalistten moderne, fütüristikten klasiğe her zevke uygun tasarımı bulabileceğiniz mutfaklarda aksesuar konusunda da çok sayıda alternatif var.

Gelin mutfağınızda modern tasarımı nasıl uygulayacağınıza birlikte bakalım…

 

cagdasmutfak_1

 

Öncelikle mutfak dolaplarınızı seçerken salon ya da diğer odalar kadar sık değiştiremeyeceğinizi göz önünde bulundurarak sıkılmadan kullanacağınız bir model seçmeye özen gösterin.

 

cagdasmutfak_2

 

Modern mutfak dolap ve tezgâhlarında daha çok cam, metal, seramik ve granit malzemeler kullanılıyor.  Mutfağınıza modern çizgiler eklemek için parlak beyazları veya metalik grileri tercih edin.

 

cagdasmutfak_3

 

Modern mutfakları sıkıcı ve monoton buluyorsanız birkaç adımda mutfağınızı sıcak bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızda, yer döşemenizde ve aksesuarlarınızda kullanacağınız ahşapla mutfağınızda samimi bir atmosfer oluşturabileceğiniz gibi küçük ahşap bir panoyla da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

 

cagdasmutfak_4

 

Mutfak tasarımında en çok tercih edilen renklerin başında gelen yeşil, rahat ve dinlendirici bir etki isteyenler için oldukça ideal. Duvar renginizde ya da dolaplarınızda yeşil kullanmak istemiyorsanız canlı çiçek ve bitkiler kullanarak da yumuşak bir etki oluşturabilirsiniz.

 

cagdasmutfak_5

 

Aydınlatmada gömme ışık, spot veya sarkıt lamba kullanarak mutfağınızın atmosferini değiştirebilirsiniz.

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Son zamanlarda oldukça popüler olan modern tasarımları mutfağınıza taşımak istiyorsanız, kararınızı vermeden önce sizin için seçtiğimiz görsellere mutlaka göz atın!

 

cagdasmutfak_7

 

 

cagdasmutfak_8

 

 

cagdasmutfak_9

 

 

 

Görseller: http://www.homedit.com/