LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MUTFAĞINIZA KİŞİLİK KAZANDIRIN

Mutfağınıza yeni bir görünüm vermek istiyor, ama bütçede sıkıntı çekiyorsanız, size vereceğimiz birkaç öneriyle bütçenizi sarsmadan yapacağınız küçük değişikliklerle mutfağınızı yeni baştan yaratabilirsiniz.

Mutfağınızı yenilemek ve yeni bir kişilik kazandırmak için size vereceğimiz önerilere göz atın!

Mutfakta sanat eseri

 

kisilik 1

Kim demiş mutfağınızda çağdaş bir sanat eserine yer veremezsiniz diye? Mutfağınızın kişiliğini oluşturmak için çağdaş sanat eserlerinden, örneğin bir tablodan yararlanabilirsiniz. Böylece mutfağınıza daha modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Görsel: Elle Decor – Tim Street-Porter

 

Küçük, ama vurucu renkler

 

kisilik 2

Renksiz olan mutfağınızı biraz renklendirmeniz için bütün mutfağınızı baştan boyatmanıza gerek yok. Aralara serpiştireceğiniz küçük, ama canlı renkler mutfağınızın bambaşka görünmesini sağlayabilir, örneğin mutfak raflarınızın içlerini canlı bir renge boyayabilirsiniz.

Görsel: House Beautiful - Don Freeman

 

Renkleri gruplayın

 

kisilik 3

Eğer mutfağınızda rengârenk aksesuarlarınız varsa, bu aksesuarlarınızı renklerine göre ayırarak o şekilde düzenleyebilirsiniz. Renklerin tonlarına göre dizdiğiniz bu akseaurlarla renk geçişleri de yaratabilirsiniz.

Görsel: Country Living – Laura Moss

 

Kilimle kaplayın

 

kisilik 4

Mutfağınıza hem çağdaş hem de geleneksel bir görüntü vermek için kilimlerden yararlanabilirsiniz.

Görsel: Lonny Magazine

 

Perdenize özen gösterin

 

kisilik 5

Perdenizin ya da jaluzinizin renkli ve dominant olmasını sağlamanız mutfağınıza daha farklı bir karakter kazandırabilir.

Görsel: House Beautiful – Ngoc Minh Ngo

 

Aydınlatmanızı seçin

 

kisilik 6

Vintage bir aydınlatmanız ya da avizeniz varsa ve evinizde nereye asacağınızı bilemiyorsanız, mutfağınızda kullanabilirsiniz. Bunu yaparak hem mutfağınıza sofistike bir görünüm katabilir hem de mutfağınıza özgü bir kişilik kazandırabilirsiniz.

Görsel: Country Living – Bjorn Wallander