LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Kasım 2016

MUTFAĞINIZDAKİ GİZLİ SAKLAMA ALANLARI

Küçük mutfaklar, dar tezgâhlar, dolaplardan taşan tencereler. Siz de bazen “Keşke şu eşyaları koyabileceğim daha fazla yerim olsaydı” demiyor musunuz? Mutfağınızda birkaç küçük düzenleme yaparak daha önce hiç o gözle bakmadığınız yerlerde kullanışlı kullanım alanları açabilirsiniz. İşte mutfağınızdaki bazı gizli depolar!

Tezgâhların yan tarafları


Mutfak tezgâhlarının yan taraflarını küçük tutma aparatları ve raflar yardımıyla kullanıma açabilirsiniz. Yeni dergiliğiniz sayesinde, anne yadigârı tarif kitabı başta olmak üzere mutfağınızda olmasını istediğiniz dergi ve kitaplarınız elinizin altında olacak. Hem de fazladan hiç yer kaplamadan!
mutfak tezgahı yanı raf

Lavabo yukarısı


Bir destek çubuğu ve birkaç kancayla lavabonuzun üst kısmına yapacağınız askılar hayatınızı kolaylaştıracak. Mutfakta çok alan işgal eden tencere tava gibi eşyalar artık el altında yer kaplamayacak. Ayrıca yıkadığınız tavaları bu askıda kurutmak da son derece pratik. Bir taşla iki kuş!
mutfak lavabo üstü raf

Buzdolabı kapağı


Buzdolabınızın kapağındaki yıllanmış düğün davetiyelerinden, sayısız kez yere düşüp kırılmış çeşitli Avrupa şehirleri magnetlerinden kurtulmanın vakti geldi. Mıknatıs özelliği bulunan küçük kapları baharatlık olarak kullanarak buzdolabı kapağınızı küçük bir aktara dönüştürebilirsiniz. Böylece baharat kutuları artık dolaplarınızda ve raflarınızda yer kaplamayacak.
buzdolabı üstü baharatlık

Raf altları


Mutfağınızdaki rafların altına küçük kancalar yerleştirerek fincanlarınız için pratik askılar elde edebilirsiniz. Ayrıca lavabo üzerine yaptığınız askıda olduğu gibi bu askıları da bulaşıklarınızı kurutmak için kullanabilirsiniz.
mutfak rafı altı kupa askıları

Dolap kapaklarının iç kısımları


Mutfak dolaplarının iç kısımlarına mantar panolar yerleştirin. Böylece mobilyaya zarar vermeden mantar panoya çeşitli asma aparatları sabitleyebilirsiniz. Bu askılara küçük ölçü kaplarınızı, cezvelerinizi, kepçelerinizi rahatlıkla asabilirsiniz. Sizce de içinde un kavanozunun bulunduğu dolabın kapağında asılı olan bir ölçü kabı kullanışlı olmaz mı? 
dolap kapağı askılık
Görseller:
housebeautiful.com, houzz.com