LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MUTFAĞINIZI NASIL DÜZENLİ TUTARSINIZ?

Mutfağınızdaki dağınıklık ve düzensizlik artık baş edilemez bir hâl mi almaya başladı? Neyi nereye koyacağınıza ve dolaplara sığmayan eşyalarınıza ne yapacağınıza karar veremiyorsanız, dolap içi düzenleyicilerle ve bazı küçük ipuçlarıyla bu sorundan kurtulmak mümkün. Dekorasyon konusunda uygulayacağınız ufak tefek değişikliklerle mutfağınızda kendi düzeninizi oluşturarak şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

Etiket

 

mutfak düzenleyici_1

Mutfağa girince eli ayağı dolaşıp neyin nerede olduğunu bulmak için köşe bucak aramaya ve etrafı dağıtmaya son! Aradığınızı kolayca bulabilmek için kavanoz ve dolaplarınızın üzerine küçük etiketler yapıştırarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.  Böylece hem aradığınızı çabucak bulur hem de diğer malzemelerle karıştırmamış olursunuz.

 

Meyve tabağı

 

mutfak düzenleyici_2

Mutfağınızda meyvelerinizi koyacağınız ayrı bir çekmeceniz yoksa meyvelerinizi şık bir kâse ya da meyve tabağına koyarak tezgâh ya da masanızın üzerinde sergileyebilirsiniz.

 

Açık raflar

 

mutfak düzenleyici_3

Mutfak dolaplarınızın kapaklarını çıkararak raf şeklinde kullanın. Bu hem tasarım hem de kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır. Üstelik bu yolla dolaplarınızda kalan boş alanları da aksesuar koyarak değerlendirebilirsiniz.

 

Dekoratif Tepsiler

 

mutfak düzenleyici_4

Tezgâhınızın üzerinde yer alan eşyalarınıza şık bir görünüm kazandırmak için, tarzınıza uygun dekoratif bir tepsiyle küçük eşyalarınızı düzenli bir şekilde tutabilirsiniz.

 

Gizli bölmeler

 

mutfak düzenleyici_5

Dolaplarınızın içindeki boşlukları küçük bölmeler oluşturarak değerlendirebilirsiniz.

 

Aksesuar

 

mutfak düzenleyici_6

Çekmecelere sığdıramadığınız eşyalarınızı vazo, sepet gibi aksesuarlara koyarak düzenli hale getirebilirsiniz.

 

Tel sepetler

 

mutfak düzenleyici_7

Sürekli el altında bulundurmanız gereken eşyalarınızı tel rafınıza yerleştirerek, hem dekoratif bir mutfak yaratabilir hem de dağınıklığı önleyebilirsiniz.

 

Görseller: http://www.homedit.com/

http://www.flickriver.com/

http://willdonedekorasyon.com/