LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Ağustos 2015

MUTFAĞINIZIN DEĞERİNİ ARTIRIN

Evlerin belki de en çok zaman geçirilen odası olan mutfaklar aynı zamanda en sık dekorasyon değişikliği yapılan alanlardan. Bir mutfağı dekore etmenin çok maliyetli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bütçenize uygun değişiklerle mutfağınızı çok daha kullanışlı ve gösterişli bir hale dönüştürebilirsiniz.

 

Unutmayın ki, iyi bir mutfak evinize duyacağınız aidiyet duygusunu da pekiştirecektir. Üstelik evinizi satmaya karar verdiğinizde mutfağın değer artırıcı bir kriter olduğunu hatırlatalım. Dekorasyonunuzda değişiklik yaparak hem kendinizi çok iyi hissettiğiniz bir mutfağa sahip olabilir hem de evinizin değerini artırabilirsiniz.

 

Modern mutfaklar

 

1.gorsel-white-kitchen-with-large-windows

 

Son zamanlarda miladını doldurmuş demode mutfaklar yerine çizilmeye ve darbeye karşı dayanıklı granit tezgâhlı, çevre dostu elektroniklerin yer aldığı, modern görünümlü mutfaklar ilgi görmeye başladı. Amerika'da Ulusal Mutfak ve Banyo Üreticileri Birliği'nin yaptığı araştırmada renklerin bir evin değerini belirleyen etkenlerin başında yer aldığı tespit edildi. Araştırmaya göre mutfakta beyazın tercih edilmesi karar vermeyi kolaylaştırıyor ve odanın canlı görünmesini sağlıyor. Bununla birlikte beyazın mutfağın estetik yönünü artırdığı belirlendi.

 

Doğal ışık

 

2.gorsel-white-divided-sink1

 

Mutfağın albenisini artırmak ve daha büyük görünmesini sağlamak için odanızı gün ışığıyla daha fazla buluşturmaya çalışın. İyi aydınlatılmış bir mutfağın iyi duyguları harekete geçireceğini unutmayın. Mutfağınız doğal ışıktan yeterince faydalanamıyorsa dengeli bir ışıklandırma sistemiyle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

 

Görseller: freshome.com