LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
14 Kasım 2016

Mutfak Çekmecelerini Düzenlemenizi Sağlayacak 5 Uygulama

Evinizin genelinde içine poşet sıkıştırdığınız veya elinize geçen ne varsa içine koyduğunuz çekmecelerle yakından ilgilenme vakti geldi. Sizler için hazırladığımız uygulamalarla gelin çekmecelerin geniş dünyasında bir yolculuğa çıkalım.

Mutfak eşyalarınıza çeki düzen verin


Arkadaşlarınızı yemeğe davet ettiniz ve eğlenceli bir gecenin sonunda mutfağınızda saklama kaplarından oluşan bir dağla karşı karşıya kaldınız… Sizi bu dertten çekmeceniz kurtarabilir! Görseldeki gibi bir düzenleyici alarak bulaşık makinesinin kara deliğinde kaybolan kaplarınızı, gözünüzün önünden hiç gitmeyecek güvenli yuvasına kavuşturabilirsiniz.
mutfak çekmecesi düzeni

Eviniz partiye her zaman hazır olsun


Mutfak çekmecelerinizden birini atıştırmalıklarınıza ayırın, sürpriz misafirlerinizi evden karnı aç yollamayın! Görseldeki gibi saklama kaplarına koyacağınız atıştırmalıklarınızı çekmecenizde muhafaza edip hem bayatlamasını geciktirebilirsiniz hem de onları bulmak için mutfağınızın altını üstüne getirmenize gerek kalmaz!
mutfak dolap düzeni

Farklı büyüklüklerdeki tabakları üst üste koymaktan vazgeçin


Tabaklarınızı koyduğunuz çekmecenizi tahta çubuklarla ayırıp, yerleştirme sırasındaki sıkıntılardan ve zaman kaybından kurtulabilirsiniz. Tabaklarınızın ölçüsüne göre yerleştireceğiniz tahta çubuklarla bulaşık sonrası kontrolü elinize alın!
tabak çekmecesi düzeni

Buzdolabınızın yanına ek bir baharat kilerine ne dersiniz?


Baharatlar güzel yemekler yapma yolunda başrolü oynar. Mutfaktaki sihirli yardımcılarınızı dolabınızın yanına yerleştireceğiz kilerde saklarsanız onları mutfağın dört bir köşesinde aramak zorunda kalmayarak, yemeğinizi yakmama mücadelesinde bir adım öne geçmiş olursunuz.
mutfak kiler dolabı

Çekmeceniz can dostlarınıza güzel bir masa olabilir


Boş duran ve içine koyacak bir şey bulamadığınız alt raftaki çekmecelerinizi bir mama istasyonuna dönüştürebilirsiniz. Rafın içine yerleştireceğiniz mama kapları ile köpeğinizin ya da kedinizin yemek keyfine şıklık katarken evin dört bir yanına dağılan mamaları temizleme zahmetinden de kurtulmuş olursunuz. Can dostunuz bu kararınıza çok sevinecek!

Görseller: HouseBeautiful.com