LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
11 Ekim 2017

Mutfak Dolaplarını Boyarken Sık Yapılan Yanlışlar

Renkli mutfak dolapları, son dönemlerin en yaygın dekorasyon trendlerinden biri. Sadece birkaç kat boya ile mutfağa yepyeni bir görünüm kazandırmak, evini değiştirmek isteyenlere son derece cazip gelmekte. Mutfak dolabı boyama, zahmetli olmayan bir projeye benziyor, ancak bu projeyi gerçekleştirirken düşebileceğiniz çok sayıda tuzak var. Biz de mutfak dolapları boyanırken en çok yapılan yanlışları sizin için derledik. Keyifli okumalar!


Mutfak Dolapları Boyanırken En Çok Yapılan Hatalar


mutfak dolabı boyama

  • Gerçekçi olmayan beklentilere sahip olmak, mutfak dolabı boyanırken en çok yapılan hatadır. Boya yapılmış mutfak dolaplarının hoş bir görüntüsü vardır, ancak dolaplar bütünüyle pürüzsüz görünmez. Eğer mutfak dolabı ahşapsa, boya kuruduktan sonra tüm damarlar daha belirgin hale gelecektir. Ahşabın arasındaki kanalları macun ile doldurabilirsiniz ama bu çok fazla zamanınızı alır ve tam olarak istediğiniz görüntünün oluşmaması riski de mevcuttur.

  • Mutfak dolaplarını boyamak, zaman alan bir iştir. Birçok kişi tek bir hafta sonunda bu projeyi tamamlayabileceğini düşünür ancak doğru kurgulanmış bir mutfak dolabı boyama projesi en az yedi gün sürer.

  • Mutfağınız ne kadar temiz görünürse görünsün, aralıklı olarak yağ sökücü ile temizlenmesi gerekir. Su bazlı bir boya ile mutfak dolaplarını boyadığınız zaman, boyanın yağ sökücü ile çıkma riski vardır.

  • Mutfak dolapları boyanırken en sık karşılaşılan yanlışlardan biri de dolap kapaklarını ya da çekmecelerini yerinden çıkarmamaktır. İnsanlar dolabın tüm elementlerini aynı anda boyayarak zamandan kazanmaya çalışırlar ama bu doğru bir yöntem değildir. Boya yapılırken tüm çekmeceler ve menteşeler çıkarılmalıdır. Boya bu şekilde sahip olabileceği en pürüzsüz görünüme kavuşacaktır.

  • Mutfak dolaplarını boyamaya başlamadan önce, yüzeyleri tozdan arındırmamak büyük bir hatadır. Fırçayı boyaya daldırmadan önce dolaplarınızın yüzeylerini tozdan tamamen arındırın. Aksi takdirde kumun üstünü boyamışsınız gibi bir görünüm elde edersiniz.

  • Yanlış rengi seçmek de mutfak dolabı boyanırken karşılaşılan bir hatadır. Çünkü renkten hoşlanmadığınız durumda, kısa süre içerisinde tekrar boya yapmanız pek kolay değildir. Mutfak dolaplarınız için renk seçerken ince eleyip sık dokumaya özen gösterin.

  • Kalitesiz boya seçmek de mutfak dolabı boyarken yapılan yanlışlardan biridir. İyi bir boya ile daha pürüzsüz bir yüzey elde edersiniz. Üstelik mutfak dolaplarınızı boyarken çok fazla boya harcamanıza gerek olmaz ve bu işlem bütçenizi sarsmaz.


En Kaliteli Mobilya Boyaları Filli Boya’da


Filli Boya Mobilya Boyaları

Mutfak dolaplarınızı boyarken kaçınmanız gereken hataları açıkladık. Şimdi en iyi boya deneyimini yaşamak için yapmanız gerekeni paylaşacağız: Filli Boya mobilya boyaları ile mutfağınızı renklendirmek!


Filli Boya Mobilya Boyaları en pürüzsüz mutfak dolaplarını elde etmenize yardımcı olur. Dolaplarınızı daha hızlı boyayabilir ve bir an önce renkli mutfağınızın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.


Görseller: elledecor.com