LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
01 Eylül 2015

MUTFAKLARDA DENİZ ESİNTİSİ

Mutfağınızı tazelemenin tam zamanı! Deniz esintisi yaratacak dekorasyon değişiklikleriyle mutfağınızı hem çok daha şık hem de ferah hale getirebilirsiniz.

 

Sahil havası

1.gorsel-gallery-1433516613-clx0705kitchen003

Manzaranız el vermese de dekorasyonunuz her değişikliğe el verir! Deniz manzaralı bir eviniz yoksa hiç dert değil. Sahilin rahatlatıcı ve canlandırıcı etkisini dekorasyonunuzda yapacağınız bazı değişikliklerle mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Bunun için beyaz kumsaldan ilhamla mutfak dolaplarınızı kalın, beyaz ahşap modellerden seçebilirsiniz. Duvarlarınıza da mavi tonlarını uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte ahşap sandalyeler tercih edebilirsiniz. Aydınlatmada ise sarkıt lambalar kullanarak yaz esintisiyle uyumlu bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

 

Mutfak dolapları

2.gorsel-gallery-1433516656-clx0705kitchen002

Mutfak dolaplarınızda beyazı tercih etmenizin iyi bir sonuç almanıza yardımcı olacağından bahsetmiştik. Mutfak dolaplarıyla ilgili bir diğer ayrıntı çerçeveleriyle ilgili. Mutfak dolaplarınızı tamamen ahşap seçmek yerine, ön yüzeylerini cam olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde mutfaklarınızda otantik bir hava yakalayabilirsiniz.

 

Yeşil tonlar

3.gorsel-gallery-1433516702-clx0705kitchen004

Mutfağınızdaki deniz esintisini artırmak için deniz yeşili rengini de kullanabilirsiniz. Mutfağınızın çeşitli bölümlerinde kullanabileceğiniz bu renkle rahatlatıcı bir hava yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra mutfağınızın çok daha temiz ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Görseller: countryliving.com