LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MUTFAKLARDA HATAYA YER YOK!

Dekoratörlere göre dekorasyonda en çok hata yapılan bölümlerin başında mutfak geliyor. Sıcak ve davetkâr olması gereken mutfaklarda buna ulaşmaya çalışırken ya çok soğuk ve itici bir görüntü ya da karmaşık ve kalabalık bir görüntü hâkim oluyor. Bunu engellemek için mutfak dekorasyonunda en sık yapılan hataları okuyun ve kendi mutfağınıza farklı bir gözle bakın! Eminiz hoşunuza gitmeyen birkaç küçük detay bulacaksınız.



 



mutfak 1www.realsimple.com



 



Mutfak dekorasyonu sadece mutfak dolapları ve tezgâhtan ibaret değil. Mutfağınız bir bütün olarak uyumlu olmalı ve sizi yansıtmalı. Bunun için fazlalıktan kaçınarak tek bir öğenin üzerine yoğunlaşın. Dekorasyonunuzu o öğe etrafında şekillendirin, örneğin yemek masanız. Seçtiğiniz öğenin dekoratif izler taşımasına ve belirgin bir yerde olmasına dikkat edin. Dekoratif olarak en göz alıcı eşyanız olacağından konuklarınız ya da ailenizde hoş bir etki bırakacaktır.



 



mutfak 2kitchensanddesigns.blogspot.com



 



Mutfak dolaplarınızla tavanın arasında çok fazla boşluk olması mutfağınızın alçak tavanlı olduğu izlenimini yaratacağından boğucu olabilir. Bunu önlemek adına mutfak dolaplarınızı tavana kadar yaptırabilirsiniz. Böylece daha az kullandığınız mutfak aletleriniz için hem ekstra yere sahip olacak hem de daha ferah bir mutfağa kavuşacaksınız. Tabii bunun için mutfağınıza yakın bir yerde sürekli küçük bir merdiven bulundurmalısınız.



 



mutfak 3www.interiorclip.com



 



Mutfaklar yapısı itibariyle birçok araç gereci içinde barındıracağından aksesuar konusunda kendinizi kısıtlamanız yerinde olacaktır. Fazla aksesuarla abartılmış bir dekorasyon hiçbir mutfağa yakışmaz. Mutfağınızı minimalist stilde dekore etmeniz oldukça yerinde olacaktır.



 



mutfak 4www.kitchenedit.org



 



Küçük bir mutfağınız varsa üzülmeyin. Çünkü en fonksiyonel çalışma alanına sahip olan mutfaklar küçük olanlardır. Doğru şekilde dekore edilmiş bir mutfağa sahipseniz boyutunun hiçbir önemi yok. Bu yüzden küçük mutfaklarda en sık kullandığınız aletleri en yakın bölgelere yerleştirip daha fonksiyonel bir yemek pişirme alanı yaratabilirsiniz.



 



mutfak 5www.digsdigs.com



 



Büyük bir mutfağa sahipseniz, kendinize biraz nefes alacak yer bırakın. Tüm duvarları dolaplarla doldurmayın. Onun yerine kullanışlı gömme dolaplar ya da kiler yaptırabilir, ekstra malzemelerinizi zaten var olan dolapların içine yerleştirebilirsiniz. Bunun dışında mutfak duvarlarınızı sanat eserleriyle süslemeniz oldukça dekoratif bir görüntü yaratacaktır.



 



mutfak 6www.keralahousedesigns.com



 



Mutfak dolaplarınız mutfağınızdaki tek dekoratif mobilya olmasa da en başında gelenlerden biri. Çünkü mutfağa girildiğinde gözümüz ilk olarak dolaplara gider. Eğer mutfak dolaplarınız eskimiş ve demodeyse, ne yaparsanız yapın modern bir görüntü veremezsiniz. Sizin için mutfağınızı yenilemenin zamanı gelmiş demektir.



Sizin mutfak dekorasyonunda en hoşunuza gitmeyen dekorasyon öğeleri neler? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.



 



 



 



Kapak görseli : www.timticks.com