LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
02 Eylül 2015

MUTFAKLARDA YARATICI DEKORASYON

Sıradanlıktan sıyrılıp daha eğlenceli ve yaratıcı mutfaklara sahip olmak istemez misiniz? Yanıtınız "evet"se sizin için hazırladığımız ipuçlarına göz atabilirsiniz.

 

2.gorsel-creative-kitchen_blue

 

Değişikliklerden korkmayın

Dekorasyonunuzun sıradan olup olmaması büyük ölçüde kullandığınız malzemelerin türüne bağlı olarak değişir. Benzersiz bir mutfak dekorasyonu için ilk kural, cesaret. Cesur değişikliklerle izin verin. Atacağınız her adımda yaratıcı ve fonksiyonel sonuca bir adım daha yaklaşacaksınız.

 

Kendinizi ortaya koyun

Yaratıcı bir dekorasyona imzanızı atmak istiyorsanız öncelikle kendi ruhunuzdan beslenin. İçinizden gelen değişiklikler dekorasyonu daha çok içselleştirmenize de yardımcı olabilir. Farklı tarzlarda olup uyumlu olabileceğini düşündüğünüz eşyaları ve aksesuarları bir araya getirmekten çekinmeyin. Varsa kendi elinizden çıkan dekorları, aksesuarları kullanarak da başarılı bir sonuç alabilirsiniz.

 

1.gorsel-creative-kitchen_rustic

 

Koyu renkler

Evinizde nötr tonlar ağırlıktaysa dekorasyonunuza canlı renkler ekleyebilirsiniz. Mutfak dekorasyonunuzda benzer biçimde gözalıcı bir renk tercih edebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı ruhunuzu yansıtacak renklerle değiştirebilir ya da boyatabilir, tezgah duvarlarınızı ışıldayan çelikle kaplatabilirsiniz. Duvarlarınızda ise Filli Boya Indeko- W ürününün iç cephe kartelasından seçeceğiniz en modern tonları kullanabilirsiniz.

 

Farklı stilleri bir araya getirin

Farklı dekorasyon stillerini bir araya getirerek, eklektik bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Örneğin, rüstik masalarla modern görünümlü fütüristik tarzda sandalyeleri bir arada kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarındaysa turuncu gibi vurucu bir renk tercih edebilirsiniz. Turuncuyla uyumla olabilecek yeşili de duvarlarınıza uygulayabilir ve çekici bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

 

 

Görseller: freshome.com