LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Eylül 2015

MUTLU ÖĞLEDEN SONRALARI

Günlerimizi nasıl geçirdiğimiz, genel olarak hayatımızı nasıl geçirdiğimizin bir göstergesidir. Zamanımızın ve enerjimizin çoğunu işte tükettiğimiz için işten eve çoğu zaman sadece uzanıp televizyon karşısına yığılmanın hayaliyle dönüyoruz. Oysa kendinizi yormadan, sadece hafta sonunuzu değil, haftanın diğer günlerini de verimli geçirebilirsiniz.

 

Eşyaları ait oldukları yerlere koyun

Daha evinize girmeden, kafanızda işle ilgili ne varsa kapı girişinde bırakın. Evrak çantası, dizüstü bilgisayar, postalar ve imzalanacak evrakları da gözünüzün erişmediği bir yere koyun ve evinizde olduğunuzun farkına varın.

 

Bağlantı kurun

Hayatınızın merkezine koyduğunuz şeyler ve kişiler hayatla bağlantınızı kurar. Önceliklerinizi belirleyin. Tüm eşyalarınızı bir kenara kaldırdıktan sonra sevdiklerinizle vakit geçirin. Zaman ayıracağınız kişi sadece kendiniz de olabilirsiniz. Bir fincan kahve ya da çay koyun ve yaşadığınız anların ayrımına varın.

 

Basit bir yemek hazırlayın

1

Sağlıklı beslenmek kaliteli bir hayatın mihenk taşlarından biridir. Boş vaktinizi kendinize sağlıklı ve lezzetli bir yemek yaparak geçirmek, iş sonrası stresinin azalmasına ve evde keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Güzel ve sağlıklı bir yemeğin mutluluk hormonu salgıladığını da not düşelim.

 

Hobi, hedef ve alışkanlıklarınıza zaman ayırın

2

Yapmayı sevdiğiniz bir hobi, öğrenmek istediğiniz yeni bir uğraş ya da üzerinde araştırma yapmak ve bilgilenmek istediğiniz konulara bir saatinizi ayırmak hem kafanızı boşaltmanıza hem de kaliteli vakit geçirmenize olanak sağlar. Her akşam kitap okumak gibi bir alışkanlık da edinebilirsiniz.

 

Yarına hazırlık yapın

Bir sonraki gün yapılacak işleri geceden hafifletmek ertesi günü daha kolay ve telaşsız geçirmenizi sağlar. Elbette öğleden sonraları, kafanızı boşaltmak ve kendinize vakit ayırıp sadece sevdiğiniz şeyleri yapmak için de bir fırsat.

 

(Görseller: Pinterest.com)