LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
13 Haziran 2017

Mutlu Uyanmanın Yolları

Uyandıktan sonraki bir saat içerisinde yaptıklarınız günün geri kalanında en iyi şekilde görünmenizi ve hissetmenizi sağlar. Doğru hareketler ve besinler, gün içinde ne kadar dayanıklı olacağınızı ve kendinizi ne kadar pozitif hissedeceğinizi belirler. Ayrıca doğru beslenerek günün geri kalanında metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını ve vücudunuzun daha fazla yağ yakmasını da sağlayabilirsiniz. Sabah rutini gününüzün geri kalanını belirler. Sabahları mutlu uyanmak için sizin için derlediğimiz ipuçlarından yardım alabilirsiniz.


Renklerle Enerjiyi Odanıza Çağırın


mutlu uyanmak için

Mutlu uyanmak için renklerin canlandırıcı etkisinden yararlanın. Gözlerinizi açtığınız anda parlak ve canlı renk tonlarını görmek vücudunuzda bir enerji patlaması yaratır. Mutlu uyanmak için odanızı sarı, pembe ya da mavi renk tonlarında dekore edebilirsiniz. Yastıklar, nevresim takımları ya da battaniyeler bu renkleri kullanmak için harika seçeneklerdir.


Sabah kahvaltınızda da görsel olarak teşvik edici gıdaları tercih edebilirsiniz. Elbette bu gıdaların aynı zamanda besleyici özellikleri de olmasına özen göstermelisiniz. Tatlı bir portakalı sıkarak kendinize bir bardak antioksidan zengini içecek hazırlamaya ne dersiniz?


Sabahı Çiçeklerle Karşılayın


güne mutlu başlamak

Güne mutlu başlamak için rengarenk ve mis kokulu bahar çiçeklerini görmek yeterli. Uyanır uyanmaz yatak odanızda çiçekler görmek, size tüm gün sürecek bir pozitif enerji patlaması yaşatacak.


Alarmı Ertelemeyi Bırakın


alarmı ertelemeyin

Sabahları mutlu uyanmanın yolları aslında çok da zor değil. Buna alarmınızı ertelemeyi bırakarak başlayabilirsiniz. Erteleme yaptığınızda beyniniz birkaç dakika içinde yeniden uyanmak zorunda kalacağını bilir. Yani alarmınızı ertelediğinde aslında derin ve dinlendirici bir uyku deneyimi yaşayamazsınız. Bu durum alarmınızı her ertelediğinizde bir sonraki sefer daha yorgun uyanacağınıza işaret eder. Alarmı ertelemeden, uyanır uyanmaz yataktan kalktığınızda kendinizi daha dinlenmiş ve tazelenmiş hissedersiniz.


Sabah Meditasyonu


sabah meditasyon

Sabah meditasyonu, nefesinizi düzenler ve zihninizi boşaltır. Böylelikle güne dinlenmiş ve stresten arınmış bir zihin ile başlarsınız. Sabahları sadece 10 dakikanızı meditasyona ayırarak günün geri kalanını çok daha pozitif ve dinç bir şekilde geçirebilirsiniz.


Bir Bardak Su İçin


aç karnına su içmenin faydaları

Güne mutlu başlamak için sabah uyanınca ilk ne yapılmalı? Tabii ki bir bardak su içilmeli! Ayağa kalkar kalkmaz büyük bir bardak su içmek, vücudunuzun gece kaybettiği suyu yenilemek için harika bir yöntemdir. Vücudunuzun tüm hareketleri su gerektirir. Yeterli sıvı almadığınız takdirde sistemleriniz daha fazla çalışmak zorunda kalır ki bu da yorgunluğa neden olur. Erkenden su içmeye başlayarak gün içinde kendinizi daha dinç ve mutlu hissedebilirsiniz.


Güneş Işığından Faydalanın


gün ışığı

Mutlu uyanmak için her sabah güneş ışığı gördüğünüzden emin olun. Pencereden birkaç dakika dışarı bakmak ya da kahvenizi içerken kapının önünde temiz hava almak uygulanabilir yöntemlerdir. Gün ışığı kendinizi daha pozitif ve uyanık hissetmenizi sağlar. Eğer uyandığınızda henüz gün aydınlanmadıysa, günün belirli aralıklarında dışarı çıkıp doğal ışık gördüğünüzden emin olun.


Sabah Sporu


sabah sporu

Sabah sporu, mutlu uyanmak için harika bir yöntem. Evde yapabileceğiniz basit egzersizlerle ya da işe gidiş yolunuzda yapacağınız küçük bir yürüyüşle gün boyu kendinizi çok daha mutlu, enerjik ve pozitif hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.


Görseller: crealavitacheami.it