LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Neon Renkler Yeniden Evlerin Gözdesi Oluyor


1980’lerin evlerini güzelleştiren neon renkler 2016’da bir trend olarak geri dönüyor. Göz alıcı neon renk trendini yakalamak isterseniz önerilerimize bir göz atın.


 


neon turuncu


 


neon yeşil


 


Parlak neon renkler sadece çocuk odasında değil, evin her alanında kullanılabilir. Yeter ki biraz cesaretiniz olsun! Limon sarısı, sıcak pembe, asit yeşili, magenta, Alice mavisi ve turuncu çarpıcı neon renklerde en çok tercih edilen tonlar.


 


neon masa


neon yatak odası


Genç ve dinamik kişiliğinizi yansıtmak için neon renk kullanmaya karar verdiniz. Ancak kullanacağınız neon renkte orantıya da dikkat etmeniz gerek. Örneğin duvarlarınızı neon renklerle boyayacaksanız büyük ve göz dolduran mobilyalarınız daha doğal ve pastel renklerde olmalı. Pervaz ya da aksesuar gibi detaylarda neon renk kullanmak isterseniz gönül rahatlığıyla neon renk bir koltuk ya da dolap tercih edebilirsiniz.


 


neon canlı pembe


Çarpıcı neon renklerle siyah ve beyaz kombinasyonunda bir dekorasyon muhteşem bir uyum sağlar.  Siyah ve beyazın ihtiyacı olan canlılığı parlak sarıyla sağlayabilirsiniz. Gri ve taş rengiyle dekore ettiğiniz odanıza canlılık getirmek için sıcak pembeden yardım alabilirsiniz.


 


Ahşabın tekdüzeliğini neon renklerle kırabilirsiniz. Maun mobilyalarınızla asit yeşilinin uyumunu göz ardı etmeyin.


 


neon büfe


Canlı renklerde tablonuzu sergileyeceğiniz en güzel yerlerden biri neon renkte bir büfenin üstü. Geometrik desenli illüstrasyonlar da neon renklerin modern çizgisini pekiştirir.


 


Renk bloklama tekniğiyle duvarda birden fazla neon rengi birlikte kullanabilir, odaya daha enerji veren bir görünüm katabilirsiniz. Neon renkler arasında uyum aranmadığı için dilediğiniz renkleri kombin edebilirsiniz.


 


neon mutfak


Neon renkler dağınık alanlarda kullanmak için ideal. Örneğin mutfağınızda çok fazla obje varsa ve bu göz yoruyorsa bir duvarı neon renge boyayarak dikkati buraya çekebilirsiniz.


 


neon detaylar


Neon renkten gözünüz korkuyorsa neon cam objelerle evinizi rahatlıkla süsleyebilirsiniz. Cam, neonun canlılığını söndürmeden parlaklığını kısar.


 


neon yemek alanı


Neon sandalyeler yemek salonunuzu canlandırmak için en iyi çözüm. Çok fazla neon renk kullanmak istemezseniz, yemek masasının iki ucuna birer neon sandalye yerleştirebilir, diğer sandalyelerde uyumlu renklerde deri tercih edebilirsiniz.


 


neon kapı


Evinize daha neşeli girmek isterseniz kapınızı neon renge boyayabilirsiniz. Böylece evinizin komşularınızın evinden farkı olduğu da belli olur.


 


(Görseller: Hgtv.com, Realsimple.com, Decor4all.com)


 

Renk Etkisi