LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Eylül 2015

ODA RENGİNİZ SİZİN HAKKINIZDA NE SÖYLÜYOR?

Evinizdeki duvarlar konuşuyor olsaydı eminiz ki kişiliğiniz hakkında birçok ayrıntıyı ele verirdi. Seçtiğiniz renkler sizin hakkınızda neler anlatıyor, gelin beraber inceleyelim.

 

SARI

1

Sabahın 10’u sizin için çoktan “gün ortası” olmuş bile. Hatta anaokulundan beri hiç alarmla uyandırılmaya ihtiyaç duymamışsınız. İnsanların nasıl çok uyuyup sabahın ilk ışıklarını kaçırdığına bir anlam veremiyorsunuz. Mottonuz “Erken kalkan, çabuk yol alır!”.

 

BEYAZ

2

Eğer lambadan bir cin çıkıp size üç dilek hakkı tanısaydı, dileklerinizden biri “iyi bir gece uykusu” olurdu. Yatak odanız sizin için bir kaçış yeri, bitmek bilmeyen uzun bir günün ardından eve girdiğinizde doğrudan yöneldiğiniz ilk yer. Duvarlarınız sizin için boş görünmüyor. Aksine, kafanızı boşaltabileceğiniz boş bir alan yaratıyor. Ufak renk kırıntıları odanıza farklı bir hava katabilir, tabii aşırıya kaçmamak şartıyla.

 

LACİVERT/ KOYU MAVİ

3

Her şey hakkında bir fikriniz var ve bunu etrafınızdakilerle paylaşmaktan çekinmiyorsunuz. Güne sert bir kahveyle başlamayı seviyorsunuz (şekersiz ve sütsüz), politik konularda net görüşleriniz var ve insanları kütüphanesindeki kitaplardan yargılayabilecek kadar önyargılı olabiliyorsunuz. Bu, her ne kadar cesur bir değerlendirme gibi görünse de siz sezgilerinizle hareket ediyorsunuz. Kimin hayatını tek bir renkle yaşamaya ihtiyacı var ki?

 

BEJ

4

İyi görünmeyi bilmek sizin doğuştan yeteneğiniz. Paris’te latte içtiğiniz bir yaz sabahını anımsatan bej tonunu duvarlarınız için özel olarak seçtiniz.

 

GRİ

5

Odanızın rengi eşyalarınızla tam bir uyum içinde.  Yeni fikirlere açıksınız ama ilk önce onları uygulamada görmek istiyorsunuz. Kendinizi bir şeye adamadan önce, onun işe yaradığına dair kanıt istiyorsunuz.

 

MAVİ

6

İş, yatak odanızın duvar rengini seçmeye gelince karar vermeniz beş saniyenizi alıyor. Her zaman sevdiğiniz rengi seçiyorsunuz. Neyi sevdiğinizi ve istediğinizi iyi biliyor ve hayatı çok da fazla ciddiye almadan yaşıyorsunuz.

 

KAHVERENGİ

7

Kütüphanelerin yerini e-kitapların alması fikri bile sizi sinirlendirmeye yetiyor. Gençliğiniz, yeni dünyaları keşfettiğiniz tozlu raflar arasında geçti. Son çıkan biyografileri odanızda okumayı seviyorsunuz.

 

YEŞİL

8

Teşekkür notunu bırakmayı asla unutmuyorsunuz. Göz alıcı bir eşarp koleksiyonunuz var ve restoranda hangi şarabı sipariş edeceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Herkesin tavsiye aldığı, güvenilir bir dostsunuz. Ayrıca hiç de sıkıcı değilsiniz. Odanız da sizin şık tarzınızın bir yansıması.

 

PEMBE

9

Eğer normlara uygun olsaydı, yatak odanızı bir eğlence merkezine dönüştürebilirdiniz. Gece gezmesi, brunchlar ve kokteyller tam sizin için. Sosyal yönünüzle etrafınıza ışık saçıyorsunuz. Bu tatlı tozpembe de size, sabahlara kadar telefon ahizesine yapışıp kaldığınız gençliğinizi anımsatıyor.

 

(Görseller: Pinterest.com)