LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
29 Aralık 2016

ODANIZIN HAVASINI BİR GÜNDE DEĞİŞTİRİN

Genelde hepimiz klasiklikten uzak, estetik zevkimizi yansıttığımız bir evin hayalini kurarız. Yaygın kanının aksine bunu yapmak için aslında çok fazla bir bütçe ayırmanıza da gerek yok. Basit birkaç dokunuşla evinizde nasıl olağanüstü değişiklikler yapabileceğinize tanık olmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız önerileri değerlendirebilirsiniz.

Işıkları söndürün

Yemek odanıza ayrı bir hava verecek bu çözüm için öncelikle odanızdaki bütün ışıkları söndürün. Zevkinize göre satın alacağınız bir avizeye, piyasada oldukça uygun fiyatlarla satılan elektronik mumlardan yerleştirin. Büyüsüne kapılacağınız yeni avizeniz, evinizi sıradan aydınlatma sisteminden kurtarmanın yanında, ortama romantizmin hâkim olduğu bir atmosfer sağlayacak.
Evinizi doğallaştırın


Genellikle çoğumuz evlerimizin koridorlarına herhangi bir eşya yerleştirmeyiz. Dolayısıyla evin bu alanı hep boş kalır. Koridorlarımızı bu boşluktan kurtarmanın yanında, bu bölümde doğal bir alan oluşturma fikri kulağınıza nasıl geliyor? Bunun için yapmanız gereken tek şey bir süs bitkisi satın almak. Böylece boş koridorun neden olduğu hoşnutsuzluğunuzdan kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte bitkilerin insanlar üzerindeki bütün olumlu etkilerinden de faydalanabilirsiniz.

Böl ve yönet

Bu pratik çözüm yöntemini birçoğumuz biliyor olabiliriz. Yine de bilmeyenler için bu bilgiyi paylaşmakta yarar var. Çekmece raflarınızı bölümlere ayıracak, mağazalarda kolaylıkla bulabileceğiniz düzenleyici aparat sizi büyük bir karmaşadan kurtarıyor. Bölüm bölüm ayırıp düzenli olarak yerleştirebileceğiniz eşyalarınızı bulmak bu yöntemle oldukça kolaylaşacak.Açıyı değiştirin


Evimizde bulunan eşyalar satın aldığımızda getirilip yerleştirilir ve yıllarca da aynı düzende kullanılır. Peki, sadece eşyalarımızın bulunduğu açıyı değiştirerek mevcut halinden çok daha şık bir oda elde edebilme imkânımız olduğunu biliyor olsaydınız, ne yapardınız? Bunun için önce tasarlayın ve mobilyalarınızın açısını değiştirmekle işe başlayın. Göreceğiniz yeni manzara sizi mutlu edebilir.

Pratik led ışıklar

Mağazalarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu tarz LED ışıklardan birçok farklı şekilde faydalanabilirsiniz. Yapışkan özelliğiyle pratik bir şekilde kullanabileceğiniz bu aydınlatma seçeneği, özellikle mobilyalar üzerinde şıklık sağlıyor. Kitaplığınız ya da konsolunuz için kullanmayı tercih etmeniz durumunda, bu eşyalarınız olduğundan çok daha hoş görünüyor.Perdelerinizi süsleyin


Evlerimizi gösterişli kılan dekorasyon öğelerinin başında perdeler geliyor. Bu yüzden kullandığımız perdelerin seçimi oldukça önemli. Perde seçimini yaptıktan sonra, yapacağımız birkaç ufak değişiklikle daha şık odalar tasarlamamız mümkün. Bunun için sadece perdelerimizin alt kısmına birtakım süsleme yapmamız gerekiyor. Kişisel zevkinize göre üzerinde değişiklikler yapacağınız perdeler odanın hem daha yüksek görünmesini hem de daha şık görünmesini sağlıyor.

Boş duvarlarınıza çözüm

Evinizdeki boş duvarlara yerleştireceğiniz fotoğraf çerçeveleriyle odalarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bir konsept belirlemeniz gerektiği. Sepya tonuyla çektiğiniz seyahat fotoğraflarınızı ya da makro çekimler yaptığınız doğa fotoğraflarını tercih edebilirsiniz.

Günlük hayatta kullanmadığınız için kenara attığınız eşyaları bu yöntemlerle


evinizin farklı köşelerinde kullanabilir, kolay uygulanabilir fikirlerle odalarınıza

makyaj yapabilirsiniz!

Masanızı porselenle donatın

Oturma odanıza porselen parlaklığı getirecek bu dokunuşla, birbirine

uymayan örnekler kullansanız bile göz alıcı bir şıklık yakalamak çok kolay.

Gözünüze kestirdiğiniz vazo, salata kabı gibi farklı porselen eşyaları

masanızın üstüne serpin ve sonucun keyfine varın.Mutfak telaşınızı perdeyle gizleyin


Açık mutfağınızın girişine dekoratif bir perde asarak evinizi standartların

dışına çıkarabilir, aynı zamanda mutfaktaki hazırlıklarınızı meraklı gözlerden

saklayabilirsiniz. İtiraf edelim, kapılar sıkıcıdır.

Banyonuzda modernle antikayı birleştirin

Antika cesaret işidir, her yerde kullanılmaz. Fakat korkmayın, banyonuza

koyacağınız antika bir şifonyer aracılığıyla evinizin modern ruhuyla antik bir

temas kurabilirsiniz. Filli Boya ev dekorasyonu önerileri ile yaratıcılığınızı

besleyerek misafirlerinizin taktirini alacağınızdan şüphemiz yok!

Duvar boyasında yenilikçi olun

Duvar boyası standartlarından kurtulup, kabına sığmayan

sanatçı ruhunuzu evinizin duvarlarında konuşturun. Tek rengi unutup,

istediğiniz şekillerde bir şablon belirleyin ve duvarlarınızda ikinci bir renge

de şans verin! Duvarlarınızı Filli Boya iç cephe kartelasından seçeceğiniz

birbirinden modern renkler ile renklendirin.

Eskileri beyazın şıklığıyla yenileyin

Sahip olduğunuz eski eşyaları elinizden çıkarmadan önce bir daha düşünün.

Bir boya her şeyi değiştirebilir. Kendinizi bildiniz bileli salonda duran o masayı ve sandalyeleri beyaza boyayın ve yemek odanızın nefes alışına şahit olun! Dekoratif boya uygulamaları sizi eşyalara servet ödemekten kurtarabilir!

Filli Boya mobilya boyaları ile renk renk mobilyalara sahip olabilirsiniz

Filli Boya mobilya grubu renk kartelaları mobilyalarınızı yenilerken farklı renk tonlarıyla ev dekorasyonunuzu zenginleştirmenizi sağlar.

Filli Boya 2003 yılında başladığı mobilya boyası ar-ge çalışmalarında kısa sürede

başarıyı yakalayarak sektöre yön veren yenilikler yapmıştır. Vital mobilya

boyası sunduğu seçeneklerle ister mobilyalarınızı renklendirin, ister eskitme

görünümlü yepyeni mobilyalara kavuşun. Evinizdeki eşyaları değerlendirerek ev dekorasyonu yaparken bütçenizi zorlamadan fark yaratmanız mümkün olur. Filli Boya’nın sunduğu renk seçeneklerine mutlaka göz atın.

Ev dekorasyonu yaparken fark
yaratmanızı sağlayacak daha fazla ilham almak için aşağıdaki yazılarımızı
okuyabilirsiniz:


-      
BOHEM
MUTFAKLAR


-       YARATICI
ANAHTAR ASKILIĞI MODELLERİ


-       ŞARAP
ŞİŞELERİYLE YAPABİLECEĞİNİZ ŞAHANE AKSESUARLAR


 Görseller: HouseBeautiful