LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ODANIZIN TERAPİSTLERİ RENKLER: MAVİ

Renklerin psikolojideki etkileri bilimsel olarak kabul edilen bir alan haline geldi. Peki, hangi rengin nasıl bir etkisi var?  Bu yazımızda mavi rengin önemini ve hangi konularda sizlere destek olduğunu özetlemeye çalıştık.

mavi1

Odalarınızda kullandığınız mavi, huzur ve konfor anlamına geliyor. Açık mavi tonları tercih etmeniz hem odanızı daha ferah ve geniş gösteriyor, hem de daha aydınlık bir evde yaşamanızı sağlıyor. Bu tonların sakinleştirici etkisini de hatırlatmamızda fayda var. Ayrıca yeni ve diri bir görünüm katan mavi, genç ve enerjik bir atmosfer yaratarak evinizde modern tarzda bir uyum yakalamanıza yardımcı olabilir. Filli Boya Renk İç Cephe Renk kartelasındaki Açık Mavi, Yıldız ve Mine serisinin tonları sizlere geniş bir yelpaze sunuyor.

mavi2

Eski Çin kültüründe mavi tonlarının sağırlık, katarakt, depresyon ve uykusuzluk gibi birçok hastalık üzerinde iyileştirici etkisi olduğuna inanılıyordu. Günümüzdeyse gök mavisi ve beyaza yakın mavi tonlarının ruhsal denge, birlik, sadakat, güven, saflık ve sakinlik duygularının gelişimine olumlu katkıda bulunduğu savunuluyor. Ayrıca homeoffice kullananlar için, mavi rengin konsantrasyonu artırıcı ve çözüm üretmeye katkıda bulunan bir yanı olduğunun altını çizelim.

mavi4

Ev hanımlarını sevindirecek bir detaya geliyoruz: Mavi rengin kilo vermeniz üzerinde etkili olduğunu biliyor muydunuz? Mavi rengin iştah kesici bir yanı olduğu ve kilo vermek isteyenlerin tercih sebebi olduğunu belirtelim. Sadece duvar boyanızda değil, yemek takımınızda ve birçok detayda mavi renkten faydalanabilirsiniz.