LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

OFİSİNİZE UYGUN RENGİ NASIL SEÇERSİNİZ

Çalışma alanları ve ofisler doğrudan kişinin performansını etkilediği için dekorasyonun kişiliği yansıtması ve çalışmaya elverişli bir ortam haline getirilmesi çok önemli. Günümüzün büyük bir kısmının geçtiği işyeri ve çalışma alanlarının rahat ve ilham verici olması gerekiyor.

Çalışma alanımızı yaratırken öncelikle şık, rahat ve estetik olması gerektiğini düşünür, daha sonra da dekorasyonu nasıl şekillendireceğimize karar veririz. Masanın yeri, odanın gün ışığı alıp almaması, mobilyaların birbiriyle olan uyumu ve ofisin renginin ne olması gerektiği de dikkat edilmesi gereken unsurlar. Ofisini eve taşıyanlar ve nasıl bir renk uyumu sağlayacağına henüz karar veremeyenler için bu yazımızın fikir vereceğini düşünüyoruz.

 

ofise_uygun_renk_1

 

Lavanta - Krem

Çalışma alanında sakinlik ve göz yormayan bir dekorasyon istiyorsanız lavanta ve krem renkleri sizin için uygun bir ikili olacaktır. Lavanta krem ikilisiyle ofisinizde ferah ve havadar bir atmosfer eşliğinde çalışabilirsiniz.

 

ofise_uygun_renk_2

 

Gümüş - Pembe

Ofis renklendirmelerinde genellikle açık ve aydınlık renkler tercih edilir. Ofisinizde farklı bir etki yaratmak için gümüş ve pembe renklerini kullanmaya ne dersiniz? Grinin durağanlığına ve monotonluğuna pembenin enerjisiyle hareket katabilirsiniz.

 

ofise_uygun_renk_3

 

 Yeşil - Beyaz

Yeşil rahatlık ve ilham veren bir renk olduğu için çalışma alanlarında en fazla kullanılan renkler arasında yer alıyor. Ofisinizin duvarlarında yeşil, aksesuarlarda beyaz kullanarak dekorasyon konusunda şıklık yaratabilirsiniz.

 

ofise_uygun_renk_4

 

Fuşya - Mavi

Sakin ve dinlendirici ortamların vazgeçilmez rengi olan maviyi duvarlarda kullanmak, çalışma odanızda huzurlu bir atmosfer yaratacaktır. Aksesuar ve halıda kullanacağınız fuşyayla sıcak bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

 

ofise_uygun_renk_5

 

Siyah - Gri

Klasik ofis tasarımlarının en çok kullanılan renk ikililerinden biri de gri ve siyah... Yer döşemesinde ve duvarda gri tonlarını, sandalyede siyahı kullanarak şık ve daha resmi bir ofis ortamına sahip olabilirsiniz.

 

 

Görseller: http://www.homedit.com