LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

OKYANUSTAN GELEN İLHAM

Ev dekorasyonu yaparken hem ruhunuza hem de ihtiyacınıza uygun fonksiyonel eşyaları bir konsept altında bir araya getirmek zor olduğu kadar da keyifli olabilir. Size ilham veren bir tema, yaratıcılığınızı ortaya çıkarabileceğiniz farklı bir dekorasyonun habercisi olabilir. Okyanus teması evinize ferahlık ve tazelik katar. Yazlık evinizi dekore ederken okyanus teması çok yardımcı olabilir. Yazla uyum içinde, yaşadığınız mekâna ruh ve serinlik veren bir dekorasyon yapmak isterseniz, sizin için hazırladığımız ilham verecek ipuçlarına göz atabilirsiniz.

 

okyanus 1  www.pianetadonna.it

Bahçenize gelen deniz

Eğer evinizin bir bahçesi varsa yazla birlikte rengârenk açan çiçekleri deniz temasıyla buluşturacak bir masa-sandalye takımı tercih edebilirsiniz. Turkuvaz renk bahçenize canlılık katacak.

 

 

okyanus 2www.pianetadonna.it

Salon

Salonlar vaktin çoğunu geçirdiğiniz ortak alanlardır. Bu yüzden evin temasını en çok gösterebileceğiniz bu geniş alanı beyaz ve mavi renklerle dekore edebilirsiniz. Duvarlarınızı beyaza boyayarak hem salonunuza daha ferah bir görünüm kazandıracak hem de daha aydınlık bir salona sahip olacaksınız. Sevdiğiniz beyaz rengin tonlarına Filli Boya Renxmatik ile sahip olabilirsiniz.

 

 

okyanus 3www.pianetadonna.it

Deniz kabukları

Deniz kabukları hem dekorasyon hem de evinize kazandıracağı doğallık hissi açısından tamamlayıcı olabilir.

 

okyanus 4www.ivillage.com

Kayık yatak

Kayıktan yapılmış bir yatak, kürekten kornişler… Hem çok yaratıcı hem de rüyalarınızda çıkacağınız denizaşırı yolculuklar için harika bir seçim olabilir!

 

okyanus 5www.axsoris.com

Yelken biblo

Evinize ruh katarken küçük objeleri unutmamalısınız. Cam, şeffaflık, yelken, su vb. temanız için işinize yarayacaklar arasında.

 

okyanus 6www.blog.designpublic.com

Deniz kabuklarından banyo duvarı

Duş alırken yüzüyormuşsunuz gibi hissedeceğiniz, ara sıra deniz kabuklarına çarpabileceğiniz bir duvar dekorasyonu yapmanız mümkün.

 

okyanus 7www.homelen.com

Yer döşemeleri

Mavi-beyazın harika deniz etkisi sayesinde mutfağınızı da okyanus iklimine teslim edebilirsiniz. Camların buğulu görüntüsü sanki bir akvaryumdaymışsınız hissi yaratacaktır.

 

okyanus 8www.ivillage.com

Tahtadan döşemeler, kapılar

Tahtadan yapılmış, mavi ve beyaza boyalı harika bir yaz evi sizi bekliyor. Kullandığınız malzeme hem doğadaymışsınız gibi hissetmenizi hem de mekânın daha eski bir görünüm kazanmasını sağlayacak. Kendinizi Fransa’nın okyanus kıyılarında küçük bir kasabada hissedebilirsiniz.

 

okyanus 9www.forfur.com

Küçük objeler

Yazlıkta kullanacağınız hasırdan yapılma sepetler, tahtadan süsler, deniz kenarında olabilecek taş ve tahta parçalarından bir lamba eklemeniz de mümkün. Satın almadan kendiniz de yapabilirsiniz üstelik!

 

 

Kapak görseli: www.iondecorating.com