LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

PARLAK RENKLER GÖZ ALICI EVLER

Çoğu insanın parlak renklerden hoşlandığı bilinen bir gerçek. Doğal ışıkla baskın renklerin birleşimi ortaya mükemmel sonuçlar çıkarabiliyor. Oldukça canlandırıcı, eğlenceli ve ilham verici bu odalara siz de sahip olabilirsiniz.

Ancak göze oldukça canlı, parlak, hatta bazen rahatsız edici bile gelebilen bu renkleri evinizin dekorasyonunda kullanmanız biraz zor olabilir çünkü kullanacağınız diğer renklere uygun bir renk seçmeniz ve kontrast yaratmanız gerekebilir.

Parlak renkler ve doğal ışıkla gerçekleştirilen dekorasyon fikirlerine gelin yakından bakalım!

parlakmodern_1

Evinizde en parlak ve modern renkleri keşfetmek istiyorsanız Filli Boya Renk Galerisi’ne yakından bakın! İstediğiniz rengin her tonunu Renxmatik ile elde edebileceğinizi unutmayın!

Tamamen doğal ışıkla aydınlatılmış bu odada ilk göze çarpan parlak ve baskın renkteki aksesuarlar oluyor.

parlakmodern_2

Parlak renkleri odanıza yastık gibi küçük aksesuarlarla ve çerçevelerle de kazandırabilirsiniz.

Evinizin daha modern bir görünüme kavuşabilmesi için fütüristik mobilya tasarımlarını ve parlak renkleri tercih edebilirsiniz.

Bahçeye açılan pencere ve camlarla havadar bir görünüm yaratırken, kendi yaptığınız rengarenk panolarla renk ve eğlenceyi evinize taşıyabilirsiniz.

parlakmodern_3

Evinizde daha çarpıcı bir görünüm elde etmek adına parlak renklerle birlikte yaratıcı desenleri de tercih edebilirsiniz.

Tamamen bembeyaz döşediğiniz odanızda birkaç farklı parlak renk patlayışı hiç fena olmaz…

Beyaz duvarların üzerine mobilyalarınızla uyumlu parlak renklerle çizgiler çekmeniz odanızın daha modern görünmesini sağlayacaktır.

Tek bir çiçekle bile bembeyaz bir odada dikkatleri o yöne çekebilmeniz mümkün.

parlakmodern_4

Dekorasyon konusunda biraz riskli olan parlak ve yoğun renklerle duvarlarınızı boyamadan önce dikkat etmeniz gereken 5 noktayı öğrenmek ister misiniz?

Farklı Tonda Bir Astar Kullanın

Duvarınızdaki eski boyayı temizledikten sonra seçtiğiniz yeni rengi sorunsuz bir şekilde uygulayabilmeniz için bir astar boya katı sürmeniz gerekiyor. Bu boyanın kullanacağınız renkle aynı olmamasına dikkat etmelisiniz. Böylece parlak rengin göz alıcılığı biraz olsun azalacak ve daha doğal bir renk ortaya çıkacaktır. Aynı rengin daha açık tonlarını kullanmanızda fayda var.

parlakmodern_5

Astarınızı Birkaç Kat Sürün

Alt kısımdaki eski boyanın renginin doğru bir şekilde kapanması ve yeni renginizin tüm canlılığıyla ortaya çıkmasını istiyorsanız, astarınızı tek bir kat değil, iki ya da üç kat sürün. Böylece en doğru rengi yakalamanız daha kolay olacaktır.

parlakmodern_6

Işığı Göz Önünde Bulundurun

Boyayacağınız odanın günün belli saatlerinde aldığı ışığı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Işık, rengin parlaklığıyla birleşerek göz yoracağından, bu renkleri daha küçük ve daha az ışık alan odalarda uygulamanız daha doğru olacaktır.

parlakmodern_7

Siyah ve Beyazdan Başka Renklerle Kombinleyin

Genel olarak parlak ve odaya yoğun bir vurgu yapan renkleri, siyah ya da beyaz renklerle kombinleyebilirsiniz Bunun dışına çıkarak farklı renklerle de odanızı kombinleyebilirsiniz. Böylece kontrast oluşturarak daha canlı renklerde bir odaya sahip olabilirsiniz.

parlakmodern_8

Boyadığınız Renge Zaman Verin

İlk boyadığınızda parlak renkler gözünüze biraz “fazla” görünebilir. Bu yüzden gözünüzün bu renge alışması için kendinize biraz zaman tanıyın. Birkaç ay sonunda hala gözünüz bu renge alışmadıysa renk değişimini o zaman yapabilirsiniz.

Görseller: www.homedit.com