LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

PASTEL RENKLERİ EVİNİZDE KULLANMANIN YOLLARI

Dekorasyon tarihinin tümünde kullanılan ve asla modası geçmeyen öğelerden biri de pastel renkler. Bir odayı rahat, sıcak ve kullanışlı yapan renklerin başında geliyor.



Bebek odasından salona, mutfaktan yatak odasına her odada kullanabileceğiniz en güzel pastel renkleri Filli Boya İç Cephe Ortak Kartelası ve binlerce renk arasından seçim imkanı sağlayan Filli Boya Renxmatik’le keşfedebilirsiniz.



Gelin pastel renklerin en güzel kullanım yollarını birlikte görelim!



 



Pastel renkleri yeniden keşfedin



Bir zamanlar pastel renkler denilince akla sadece tozpembe ve bebek mavisi renkleri geliyordu. Ama renk skalası zamanla gelişti. 50 ve 60lı yıllarda sıkça kullanılan pastel renkleri evinizin duvarlarında, tekstil ürünleriniz ve mobilyalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.



 



Pastel mutfak gereçleri



 



pastel_1



 



Yeni mutfak gereçleri retro tarzı oldukça benimseyerek renklendi ve güzelleşti. Pastel renklerden oluşan bu mutfak gereçlerini mutfağınızın çok çeşitli bölgelerinde kullanabilirsiniz. Beyaz eşyalarınızı pastel renkli olanlardan seçebilir, küçük ev aletlerinizi pastel renkli olanlardan satın alabilirsiniz. Bunları klasik olanlardan seçmek istiyorsanız kullandığınız diğer aksesuarları pastel renkli olanlardan tercih ederek mutfağınıza renk katabilirsiniz.



 



Pastel tonlarla dinlendirici dekorasyon



 



pastel_2



 



Evinizde huzuru yakalamak istiyorsanız pastel tonların sakinleştirici etkisinden yararlanabilirsiniz. Baskın renklerle kombinlendiğinde oldukça doğru ve güzel sonuçlar veren pastel renkler odadaki atmosferi nötrlemek açısından da oldukça başarılı.



 



 Ahşapla pastel renklerin uyumu



 



pastel_3



 



Pastel renklerin en doğru kullanımı ahşap mobilya ve aksesuarlarla gerçekleşir. Yine de ahşabın rengine dikkat etmeniz gerekebilir. Kullandığınız ahşabın renginin pastel renklerinizle tezat oluşturmamasına özen göstermelisiniz.



 



Pastel renklerin tek stile ait olduğunu unutun



 



pastel_4



 



Çoğu ev sahipleri pastel renklerin fazla genç işi ve fazla feminen olduğunu düşünür. Bu fikri kafanızdan tamamen çıkarın. Grinin, bejin ve mavinin doğru tonlarını kullanarak bir erkek odası bile tasarlayabilirsiniz. Önemli olan kombinlerinizi doğru bir şekilde yapabilmeniz.



 



 



Görseller:  www.freshome.com



 



  Renk Etkisi