LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
11 Ekim 2017

Pembe ile Uyum Sağlayan 10 Harika Renk Seçeneği

Pembe, son dönemlerin vazgeçilmeyen renklerinden. Pembenin her bir tonu, ev dekorasyonunda oldukça fazla tercih ediliyor. Pembe duvar renkleri, pembe mobilyalar, pembe dekoratif aksesuarlar; evlerin dekorasyonuna güzellik, zarafet ve huzur katıyor. Pembeyi evinizde hangi renklerle kombinleyebileceğinizi merak ediyorsanız, bu yazımızdan ilham alabilirsiniz.


Pembe-Kırmızı Uyumu


pembe kırmızı uyumu
Kırmızı ve pembe bir araya geldiklerinde; sıcaklık ve heyecan yaratırlar. Pembe ve kırmızının geçişli olarak kullanıldığı dekoratif aksesuarlar, nötr tonlarda döşenmiş evlere çok yakışır.

Pembe-Siyah Uyumu


pembe siyah uyumu
Pembe siyah uyumu ile birlikte ev dekorasyonunda sade, duygulu ve heyecan verici bir görünüm ortaya çıkar. Bu iki rengin birlikte kullanılması cesur bir seçim olduğundan, evin geri kalanında nötr tonları tercih etmek daha faydalı olacaktır.

Pembe-Boz Kahverengi Uyumu


pembe boz kahverengi uyumu
Hem pembe hem de boz kahverengi sezonun en trend renklerinden. Bu iki renk bir araya geldiğinde enerjik bir görünüm yaratılır. Özellikle sıcak pembe ile boz kahverenginin kombini muhteşemdir.

Pembe-Metalik Uyumu


pembe metalik uyumu

Metalik renkler, pembeye belirgin bir zarafet kazandırır. Son dönemlerde pek çok iç mimar pembeyi altınlarla, gümüşlerle ve bronzlarla bir arada kullanmaktadır.


Pembe-Gri Uyumu


pembe gri uyumu

Grinin her tonu, pembe ile harika bir uyum meydana getirir. Gri son dönemin en favori nötr renklerindendir. Pembe ile birlikteliği, sade dekorasyona ışıltı katar.


Pembe-Sarı Uyumu


pembe sarı uyumu

Pembe ile sarının uyumu oldukça şıktır. Bu iki renk, çiçek desenleri ile birlikte kullanıldığında ortaya son derece zarif ve sevimli bir görüntü çıkar. Bu kombinasyonun olduğu bir iç mekanda mutlu olmamak imkansız!


Pembe-Kahverengi Uyumu


pembe kahverengi uyumu

Koyu kahverengi ve pembe uyumu, ev dekorasyonuna cesur bir görünüm kazandırır. Bu iki renk, feminen tasarım unsurları ile maskülen tasarım unsurlarını bir araya getirir.


Pembe-Yeşil Uyumu


pembe yeşil uyumu

Uçuk pembe ve sakin yeşil; dekorasyonda göz alıcı bir uyum meydana gelir. Bu iki renk adeta birbirlerinin içinde erir.


Pembe-Mavi Uyumu


pembe mavi uyumu

Pembe ve mavinin pastel tonları bir araya geldiğinde, ev dekorasyonunda plaj benzeri sakin ve huzurlu bir görünüm ortaya çıkar. Bu iki rengin uyumu, iç mimarların vazgeçilmezlerindendir.


Pembe-Mor Uyumu


pembe mor uyumu

Pembe ile morun cesur uyumu, iç mekanda karşı konulamaz bir şıklığı meydana getirir. Bu iki rengin kombini, eve canlılık kazandırır.


Görseller: housebeautiful.com