LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
08 Haziran 2016

PLASTİK BORULARLA DEKORATİF FİKİRLER

Evinizin şıklığını pekiştirecek aksesuarlar için bir servet ödemenize gerek yok. Hiç beklenmedik malzemeleri, yaratıcılığınızı ve marifetlerinizi sihirli bir değnek gibi kullanarak şahane ve kullanışlı aksesuarlara dönüştürebilirsiniz. Bunun en güzel örneklerinden biri de plastik borular. Gelin, plastik borularla ortaya çıkarabileceğiniz yaratıcı kendin yap projelerine bakalım.“Plastik borudan aksesuar olur mu?” demeyin. Bu zarif ve şık çerçeve, plastik boruların nelere kadir olduklarının ispatı. Farklı kalınlıklardaki plastik boruları aynı uzunluklarda kesin ve yan taraflarından birbirlerine silikonla bağlayın. Aynanız ya da sevdiğiniz bir poster için farklı bir çerçeve oluşturdunuz bile! Tarifi için: http://www.bhg.com/decorating/do-it-yourself/wall-art/pvc-pipe-frame/#page=1 Antrenizde yeterli alan olmadığı için buraya sıradan bir askılık koyamıyorsunuz fakat eve yorgun argın geldiğinizde elleriniz üzerinizdekileri koyacak bir askılık arıyor. Bu durumda plastik borulardan antreniz için minimal ve kullanışlı bir askılık yapmaya ne dersiniz? Tarifi için:http://weekdaycarnival.blogspot.com.tr/2012/03/diy-coat-rack.htmlSaçlarınızı şekillendirirken size zaman kazandıracak, kullanışlı bir tutacak ister misiniz? O halde bu şekildeki plastik boruyu deneyin. Saç kurutucusunu ve düzleştirici ya da maşayı aynı yerde saklamanıza yardım eden bu tutacak sayesinde ihtiyacınız olan aletler arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.Plastik borularla küçük çocuğunuzun oyunlar arasında oturup dinlenebileceği bir sandalye yaratabilirsiniz. Plastik borularla bir parça kumaşı, dilediğiniz renkte bir boyayı ve sevginizi buluşturduğunuzda ortaya “çocuğunuza özel” bu sandalye çıkacak. Tarifi için:http://www.instructables.com/id/Pvc-toddler-chair/

Evinizi renkli ve farklı bir detayla canlandırmak için plastik borulardan ilginç vazolar yapabilirsiniz. Plastik boruları dilediğiniz uzunlukta kesin. Sevdiğiniz bir fotoğrafı ya da resmi plastik borunun ağız genişliği ve boy uzunluğu ölçülerinde bastırın. Bir yapıştırıcı yardımıyla plastik boruya bu fotoğrafı ya da resmi yapıştırdığınızda vazonuz hazır.

Evinizin içinde ya da balkonunuzda küçük de olsa bir alanı yeşillendirip doğayı evinize taşımak isterseniz plastik borulardan yardım alabilirsiniz. Kalın plastik boruları dilediğiniz uzunluklarda kesin. Boruların ortasında uzunlamasına ve genişçe bir boşluk oluşturun. İçlerine toprak doldurduğunuz ve sevdiğiniz çiçekleri yerleştirdiğiniz plastik boruları yatak olarak duvara asın. Geriye, küçük alanda bir bahçe oluşturmanın zevkini yaşamak kalıyor.

Plastik borulara mutfağınızda yer açın! Plastik boruda uzunlamasına ince bir şerit açarak benzersiz bir kadeh askısı elde edebilirsiniz. Bu plastik boruyu mutfak dekorasyonuna hakim renklere uygun tonlarda boyayıp tavana astığınızda işlem tamamlanacak.

Son olarak biraz daha zahmetli fakat muhteşem sonuç verecek bir kendin yap projesi var. Plastik boruların üzerlerinde dikkatlice geometrik şekillerde delikler açın. Sonrasında boruları dekorasyonunuzla uyumlu renklerde boyayın. LED mumlar kullanarak harika bir masa lambası oluşturun. Detaylı tarif için: http://dremelweekends.com/pvc-lamp.html(Görseller: Architecturendesign.com)
Renk Etkisi