LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

POLONYA’NIN RUSTİK APARTMANLARI

2014’ün trend akımlarından olan İskandinav tasarımlar, modernliği ve sadeliği nedeniyle en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor.  Nötr ve soğuk renklerin kullanıldığı bu tasarımlarda aydınlık ve ferahlık ön planda. Kışların uzun ve iç karartıcı geçtiği ülkelerde tercih edilen İskandinav tasarımların uygulandığı ülkelerden olan Polonya evlerini yakından inceleyeceğiz.

 

polonya'nın_rustik_apartmanları_1

 

Odak noktasında televizyon ve yemek masalarının bulunduğu salonlarda rahat ve geniş koltuklar, orta sehpa, TV ünitesi kullanılırken; aydınlatmada büyük lambalar kullanılıyor. Halı detayına fazla yer verilmeyen İskandinav tasarımında salonun ortasında küçük kilimler kullanılıyor.

 

polonya'nın_rustik_apartmanları_2

 

Ahşap ve metal tasarımların ağırlıklı olarak kullanıldığı bu evlerde rustik ve siyah beyaz eklektik tasarımlar hakim.

 

polonya'nın_rustik_apartmanları_3

 

Duvarlarda beyaz;  mobilyalarda siyah, gri ve ahşap tonlarının kullanıldığı evin sade ve durağan atmosferine ahşap dokusuyla sıcaklık duygusu ekleniyor.

 

polonya'nın_rustik_apartmanları_5

 

Evin geneline hakim olan beyaz, siyahla bir arada kullanılarak bir kontrastlık yaratılırken aynı zamanda evin aydınlık, ferah ve sade olması amaçlanıyor.

 

polonya'nın_rustik_apartmanları_6

 

Koridordaki boş alanlar kütüphane olarak değerlendirilirken, mutfak tezgâhının üstünde ve altında açık raflar kullanılarak dolapların işlevselliği artırılıyor.

 

polonya'nın_rustik_apartmanları_7

 

Küçük alanlarda aydınlatmayı sağlamanın bir diğer yolu da ayna kullanmak. Işığı yansıttığı için aynalar hem odanın daha aydınlık olmasını hem de daha ferah algılanmasını sağlıyor.

 

polonya'nın_rustik_apartmanları_8

 

 

 

Görseller: http://www.homedit.com