LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
25 Ağustos 2017

Radarınızda Olması Gereken 2018 Renk Trendleri

2017 yılını resmi olarak yarıladık. Tasarım çevreleri 2018 renk trendlerini tahmin etmeye başladı bile. 2018 yılında üç renk paletinin çağdaş yaşam ruhunu yansıtması öngörülüyor. Mobilyalar ve dekoratif aksesuarlar kadar, duvar renkleri de 2018’in renk trendlerinden etkileniyor. 2018’de moda olması beklenen renklerin her biri modadan teknolojiye kadar çağın kolektif kültürünü ve atmosferini yakalıyor. Önümüzdeki yıl en çok karşımıza çıkan renklere ise Affinity, Connectivity ve Sincerity isimleri veriliyor. Bu isimler yakınlık, bağlantı ve samimiyet anlamlarına geliyor.


affinity

Affinity


Çarpıcı mavi, hareketli fuşya ve dengeleyici kahverengiyi bir araya getiren Affinity renk paleti, insanlar ve iç mekanların bağlantısını sağlamlaştırmak üzere tasarlandı. Affinity iyi bir kaçış gibi; hem rahat hem de beklenmedik şekilde eğlenceli. Evinizde bu renk tonlarını dekoratif boya ya da mobilya olarak kullanmak istediğiniz durumlarda pembeleri ve mavileri kahverengi tonları ile süsleyerek karşı konulamaz güzellikte bir tasarım yaratabilirsiniz.


connectivity

Connectivity


Connectivity renk paleti; teknolojide yapılan inovasyonları, pikselleri, dijital yaşamı ve teknik gelişmeleri yansıtıyor. Bu renk paletinin içinde turuncular, maviler, yeşiller ve yüksek çözünürlükte sarılar kullanılıyor. Yeni fikirler, ütopik idealler ve modern dünyanın enerjik stili, Connectivity ile evlere sıcak sarılarla koyu mavi tonlarını getiriyor. Connectivity renk paletini evinizde uygulamak için yeşil renkte boya yapılmış duvarlar, mavi koltuklar, ahşap renkli sandalyeler kullanabilirsiniz. Bu renk paletinin yoğun etkisini biraz hafifletmek için tasarımınıza hafif tonlar, kremler ve nötrler ekleyebilirsiniz.


sincerityi

Sincerity


Minimalizm akımı 2018’de de devam ediyor. Sessiz, sakin bir ortam artık boş görülmüyor. Sadelik, nadir ve zengin bir atmosfer yaratıyor.
Sincerity renk paleti, insanların stresli yaşam koşulları içerisinde kendilerini yeniden şarj etmeleri için tasarlandı. Yumuşak nötr yeşiller ve stil sahibi pembeler, birlikte son derece hoş bir uyum meydana getiriyor.


Sincerity renk paletini evinizde uygulamak için açık ve koyu renk kontrastlarından uzaklaşın. Kumlu kahverengiler, sönük griler ve puslu yeşilleri bir arada kullanın. Organik gölgelerle doğal bir akış meydana getirin.


2018’de de en iyi boya deneyimini yaşamak için Filli Boya’yı tercih edebilirsiniz. Filli Boya Renxmatik Bayilerinde istediğiniz renk tonunu bulabilir, yaratabilir ve boya fiyatları ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.


Görseller: elledecor.com