LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
25 Ağustos 2017

Renk ve Huzur Dolu Ev Dekorasyonu Önerileri

Evinizde mutsuz hissetmenizin nedeni, ev dekorasyonunuzun keyif alabileceğiniz biçimde tasarlanmamış olması olabilir. Böyle bir durumda evinizi kendi zevklerinize göre dekore ettiğinizde, evinizde kendinizi çok daha mutlu ve huzurlu hissedersiniz.

Kendi zevkinize göre oluşturduğunuz ev dekorasyonu, size kendinizi daha çok evde hissettirir. Evde geçirilen zaman ne kadar keyifli olursa, yaşam kaliteniz de doğru orantılı olarak artar. Kumaşlar, dokular ve renkler yeni bir tasarımda imdadınıza koşacak unsurlardandır.


Evinizde küçük değişiklikler yaparak da mutlu bir ev yaşantısına sahip olmanız mümkün. Burada önemli olan, yaptığınız değişikliklerin anlamlı olmasıdır. Doğru ve anlamlı değişiklikler evinizin hem güzel hem de işlevsel olmasını sağlar. Sakin, düzenli ve işlevsel bir ev; hayatınıza doğrudan neşe ve konfor katar.


sehpa düzeni

Dekor seçimleriniz ve organizasyon teknikleriniz, evinizle aranızda hiç kuramadığınız bağı kurmanızı sağlar. Mobilya düzeninizi yeniden oluşturun, kitaplığınızı organize edin, gardırobunuzu olabilecek en fonksiyonel haline getirin. Doğal olarak evinizin üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğunuzu hissedeceksiniz. Güzel bir hayat yaşamak için çok fazla şeye sahip olmanıza gerek yok. Güzel bir hayat için kendiniz olabilmeli ve evinizde kendinizi son derece rahat hissetmelisiniz.
Evinizdeki bazı küçük hatırlatmalar, kendinizi sakin ve merkezde hissetmenizi sağlar. Bazen bir aksesuar, bazen sıcak bir renk, bazen antika bir mobilya… Bunlardan her birine kendi yorumunuzu katabilirsiniz. Örneğin aile yadigarı antika bir koltuğu parlak pembe kafide kumaşla kaplayarak inanılmaz bir sonuç elde edebilirsiniz! Bu tür bir değişiklik odanıza bir enerji patlaması getirir ve kendinizi daha canlı hissetmenizi sağlar.


renkli yastıklar

Eğlenceli desenli yastıklar oturma odasına renk katar ve ayrıca koltuklarınızı konforlu ve ilgi çekici gösterirler. Eğlenceli, kabarık yastıklarla bezenmiş bir koltuk; akşamları işten çıkıp uzun bir günün ardından dinlenmek için mükemmel bir ortam yaratır. Siz de dekorasyonunuzu tasarlarken daha fazla cesur olun ve risk alın. Kendinizi daha özgür hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.


Görseller: marthastewart.com

Renk Etkisi