LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
25 Ağustos 2017

Renk ve Huzur Dolu Ev Dekorasyonu Önerileri

Evinizde mutsuz hissetmenizin nedeni, ev dekorasyonunuzun keyif alabileceğiniz biçimde tasarlanmamış olması olabilir.

Hepimiz evimizin kapısından girdiğimiz anda huzurlu ve mutlu hissetmek isteriz. Eğer aksi bir ruh haline giriyorsak burada yanlış renk ve dekorasyonun etkisi olabilir. Küçük değişikliklerle bile bu durumu değiştirmeniz mümkün. Burada önemli olan, yaptığınız değişikliklerin anlamlı olmasıdır. Doğru ve anlamlı değişiklikler evinizin hem güzel hem de işlevsel olmasını sağlar.

Evde geçirilen zaman ne kadar keyifli olursa, yaşam kaliteniz de doğru orantılı olarak artar. Kumaşlar, dokular ve renkler yeni bir tasarımda imdadınıza koşacak unsurlardandır.

sehpa düzeni

Dekor seçimleriniz ve organizasyon teknikleriniz, evinizle aranızda hiç kuramadığınız bağı kurmanızı sağlar. Mobilya düzeninizi yeniden oluşturun, kitaplığınızı organize edin, gardırobunuzu olabilecek en fonksiyonel haline getirin. Doğal olarak evinizin üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğunuzu hissedeceksiniz. Güzel bir hayat yaşamak için çok fazla şeye sahip olmanıza gerek yok. Güzel bir hayat için kendiniz olabilmeli ve evinizde kendinizi son derece rahat hissetmelisiniz.

Evinizdeki bazı küçük hatırlatmalar, kendinizi sakin ve merkezde hissetmenizi sağlar. Bazen bir aksesuar, bazen sıcak bir renk, bazen antika bir mobilya… Bunlardan her birine kendi yorumunuzu katabilirsiniz. Örneğin aile yadigarı antika bir koltuğu parlak pembe kafide kumaşla kaplayarak inanılmaz bir sonuç elde edebilirsiniz! Bu tür bir değişiklik odanıza bir enerji patlaması getirir ve kendinizi daha canlı hissetmenizi sağlar.

Eğlenceli desenli yastıklar oturma odasına renk katar ve ayrıca koltuklarınızı konforlu ve ilgi çekici gösterirler. Eğlenceli, kabarık yastıklarla bezenmiş bir koltuk; akşamları işten çıkıp uzun bir günün ardından dinlenmek için mükemmel bir ortam yaratır.


renkli yastıklar

Arkanıza yaslanın ve gevşeyin

Koltuğunuza kıvrılıp televizyon izlediğinizde ya da romanınızı okumaya başladığınızda kendinizi rahat ve konforlu hissetmek isteyebilirsiniz. Bu konuda klasik koltuklar en iyi alternatiflerden biri. Eğer bu konuda biraz seçiciyseniz son trend parlak renkli koltukları da tercih edebilirsiniz. Öte yandan, tercihinizi rahatlamanız için harika bir seçenek olabilecek hem şık hem de rahat bir koltuktan yana kullanabilirsiniz.

Hafif bir esinti

Canlı bitkiler huzur verici bir dekorun olmazsa olmazlarından. Negatif enerjinizi atmanızın yanında enerji depolamanıza da yardımcı olabilecek canlı bitkilerle güne enerji dolu başlayabilirsiniz. Evinize doğal bir atmosfer kazandıracak bitkileri odalarınızda dekorasyon aksesuarı olarak kullanarak, evinize şıklık katabilirsiniz.

Eğimli mobilyalar

Eğimli mobilyaların zarif hatları, evinizin odalarını huzur verici hale getirmenize yardımcı olabilir. Abartılı olmayan eğimlerin kullanıldığı mobilyalar ruh halinizi dingin hale getirebileceği gibi, dairesel şekillerdeki mobilya ve aksesuarlarla da uyum sağlayabilir.

Renk seçimi

Duvarlarınız için seçeceğiniz renk, evinize dinginlik kazandırmada önemli bir rol oynar. Bu nedenle renk tercihinizi pastel tonlar yönünde kullanabilir, evinizin tamamında bir uyum yakalayabilirsiniz. Böylece koyu kahverengi ahşap mobilyalarınız bile evinizin yatıştırıcı halini bozamayacaktır. En güzel pastel renkleri Filli Boya Renxmatik Renk Galerisi’nden seçebilirsiniz!

Her şeyden önemlisi dekorasyonunuzu tasarlarken daha fazla cesur olun ve risk alın. Kendinizi daha özgür hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.


Görseller: marthastewart.com