LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
17 Ekim 2017

Renklerin Etkisini Gözler Önüne Seren Eğlenceli GIF'ler

Renk patlamaları, bir odanın dekorasyonunda güçlü bir etki yaratır. Bir odanın her köşesini renklendirmek zorunda kalmadan cesur, etkileyici ve canlı bir iç mekan görünümü yaratabilirsiniz.


Canlı duvar renkleri ve gökkuşağı tonlarında mobilyaların dekorasyona etkisi tartışılamaz. Ancak bazı durumlarda daha küçük revizelerle odanızın görünümünü değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Belki kirada oturuyorsunuzdur ve duvar renkleri üzerinde değişiklik yapma hakkınız yoktur. Belki de bütçenizi yıllarca kullanabileceğiniz nötr renkli mobilyalara ayırmak istiyorsunuzdur.


Sebepleriniz ne olursa olsun, küçücük renk değişiklikleri ile de odanızın dekorasyonunda muazzam farklar yaratabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bir odada birkaç noktadaki renklerin bir alanın görünümünü ve duygusunu nasıl etkilediğini, sizin için derlediğimiz GIF’lere göz atarak anlayabilirsiniz.


Göz Alıcı Renk Patlamaları


renk etkisi

Simetrik olarak düzenlenmiş yoğun renkler, odanızın tüm görünümünü ve ruh halini değiştirir. Griler ve doğal ahşap tonları ile düzenlenmiş odalarda simetrik kırmızı tonları kullanılarak odaya ilgi çekici bir görünüm kazandırılabilir.


duvar renkleri

Bir iç mekanın merkezi noktasında yoğun ve canlı bir rengi kullanmak, odanın ortasında tam bir odak noktası oluşturur. Bu odak noktası, odanın ortasındaki bir ünlem işareti gibi barizdir. Eğer evinizde sade, nötr tonlarda duvar renkleri kullandıysanız, dekoratif aksesuarlarınızı canlı renklerde seçerek odalarınıza renk kazandırabilirsiniz.


nötr duvar renkleri

İşe odanızın bir köşesinde canlı bir renk kullanarak başlayın. Sonra odanın farklı bir noktasına daha aynı rengi ekleyin. Sonra bir tane daha! Bu renkleri odanıza eşit bir şekilde dağıtın. Oda dekorasyonunuzun tam bir görsel şölene dönüşeceğinden emin olabilirsiniz.


dekorasyonda renk kullanımı

Odanızda ne kadar renk kullanacağınız tamamen sizin tercihiniz. İsterseniz canlı renklerden oluşmuş bir harikalar diyarı bile meydana getirebilirsiniz. Eğer odanızda birbirinden farklı çok sayıda renk kullanacaksanız, bu renklerden bazılarının pastel olmasına özen gösterin. Odanın etrafına serpilmiş güzel bir rastgele dizilim, alanın gerçekte olduğundan çok daha renkli görünmesini sağlayabilir.


Görseller: apartmenttherapy.com