LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
20 Şubat 2019

Sabahları Pozitif Uyanmanızı Sağlayacak Renkler

Güne ister gülümseyerek isterseniz birazcık huysuz başlayın, her nasıl uyanırsanız uyanın renklerin güne başlama şeklinizi doğrudan etkilediğini inkar etmek çok güç! Çünkü renk uzmanları ve psikologlara göre, güne gözünüzü açtığınızda gördüğünüz ilk renk günün geri kalanında nasıl hissedeceğiniz üzerinde ciddi bir etkiye sahip.Eğer siz de yatak odanızda renklerin gücünden faydalanmak istiyorsanız, güne çok daha pozitif ve enerjik başlamanızı sağlayacak birbirinden güzel duvar renklerine mutlaka göz atmalısınız:

Sıcacık sarılarGüneşi, gençliği, sağlığı, sıcaklığı, sevgiyi ve ışığı çağrıştıran sarı tonlarını yatak odasında kullanmak güne daha pozitif başlamaya yardımcı olmasının yanında gün boyunca öğrenme performansını da olumlu etkiliyor. Sarı renkli bir odada uyanmanın insana sağladığı bir diğer fayda ise yarattığı yumuşak ışın oyunlarıyla uyanmayı kolaylaştırması.

Doğadan kopup gelen yeşillerDinlendirici ve sakinleştirici özelliğiyle bilinen yeşil tonlarını yatak odasında kullanmak sabah huysuzluğuna, strese; anksiyeteye ve kaslarda oluşan gerginliğe iyi geliyor. Gün içinde kişinin konsantasyon ve empati yeteneğine de katkıda bulunan yeşil renk, adeta doğa ananın şefkatli dokunuşunu yatak odanıza taşıyor.

Enerji veren turuncu tonlarıYazı, eğlenceyi ve güzel kokuları çağrıştıran turuncu tonları heyecan verici, harekete geçirici ve enerji verici özelliğiyle öne çıkıyor. Özellikle sabahları yorgun ve enerjisiz uyananlar için ideal bir renk olan turuncu tonlarını hem yatak odası duvarlarınızda hem de nevresim takımlarınızda veya perdelerinizde kullanabilirsiniz.

Capcanlı fuşyalarBakıldığında insanın aklına çeşitli çiçek türlerini getiren fuşya rengi, özellikle yeşil tonları ile kombinlendiğinde kendinizi çiçek bahçesinde gibi hissetmenizi sağlıyor. Yaşattığı bu doğal çağrışımla kişiye enerji veren fuşya tonlarını hem yatak odası duvarlarında hem de yatak örtülerinde kullanabilirsiniz.

Çekici mercan tonlarıPembe tonları ile turuncu tonları arasında hoş bir geçiş niteliğinde olan mercan rengi ve tonları insana verdiği sıcacık hislerle güne mutlu başlamayı kolaylaştırıyor. Özellikle beyaz renkle bir arada kullanıldığında güneş ışığının odada adeta dans etmesini sağlayan mercan tonları, bilhassa havanın geç aydınlandığı kış aylarında verdiği enerji sayesinde kurtarıcı oluyor.