LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
14 Eylül 2015

SAÇLARA YAZ ŞIKLIĞI KATAN EŞARPLAR GERİ DÖNDÜ

Eşarbı boynumuza dolamanın pek çok farklı yolu olduğunu biliyoruz. Peki, bu yaz oldukça moda olan saça eşarp dolamanın da çeşitli yolları olduğunu biliyor muydunuz? Beğendiğiniz bir eşarbı alarak şimdi göreceğiniz yollarla saçınızda yeni stiller deneyebilirsiniz.

 

saça eşarp modası 1

Bir eşarbı uzunlamasına katlayarak yaklaşık 10 santimetrelik bir genişliğe getirdikten sonra alnınızın etrafından dolayıp başınızın arkasında bağlayabilirsiniz. Yaz sıcaklarında saçınızın yüzünüze düşmesini engellemeye yarayan bu modele plajlarda çok sık rastlanıyor.

 

saça eşarp modası 2

Geniş bir eşarbı bir kenarından alnınıza yerleştirip uçlarını ensenizin üstünde sıkıca bağlayabilirsiniz.  Eşarbın kuyruğunun toplu durması için düğümü kuyruğun üzerinden dolayabilirsiniz. Özellikle açık renk bir eşarpla bunu yaptığınızda başınızı güneşten de korumuş olursunuz.

 

saça eşarp modası 3

Uzun ince bir eşarbın tam ortasına plastik bant geçirip bandı birkaç tur dolayın. Saçınızın başladığı yere eşarbı yerleştirin ve uçlarını başınızın arkasında bağlayın. Eşarbın iki ucunu tek bir omuza atarak toplamak ya da iki omzunuza doğru dağıtmak sizin tercihiniz.

 

saça eşarp modası 4

Eşarbı uzunlamasına katlayıp saçlarınızın başladığı yere yerleştirin. Uçlarını ensenizde düğümleyin ve düğümü boynunuzun bir tarafına doğru getirin. Böylelikle aynaya bakarak rahatlıkla uçları fiyonk yapabilirsiniz.

 

saça eşarp modası 5

Aynı işlemi ters olarak yapıp fiyongu başınızın üstüne getirebilirsiniz. İster altta ister üstte kullandığınız fiyonk zarif ve şirin bir görüntü oluşturur.

 

saça eşarp modası 6

Sadece açık saçta değil örgülü saçta da eşarp güzel durur. Yan örgülü saçınızın üstüne kısa bir eşarp sarıp uçlarını tam örgünün başladığı yerde bağlayın. Eşarp kimilerinin küçümsediği örgülü saça daha zarif bir görünüm verir.

 

saça eşarp modası 7

İsterseniz saçınızı klasik Hollywood filmlerindeki aktrisler gibi bağlayabilirsiniz. İnsanların gözünde o filmlerdeki gibi eşarbı açıp rüzgârda savurduğunuz güzel bir sahne canlanabilir.

 

Tamamlayıcı ve şık bir aksesuar olan eşarbın saçta uygulanması için pek çok farklı model var. Aynanın karşısına geçip deneyerek size en yakışan modeli bulduktan sonra güneşli havaların tadını modaya uygun bir şekilde çıkarabilirsiniz.

 

(Görseller:www.sheknows.com)