LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
14 Eylül 2015

SAKSI DEKORASYONLARINIZ İÇİN EĞLENCELİ VE FARKLI FİKİRLER

Çiçekler evinizi güzelleştiren detayların başında gelir. Çiçekleri koyduğunuz saksıları elden geçirerek de evinize daha renkli bir hava katabilirsiniz.

 

farklı saksı dekorasyonları 1

Çiçekleri öne çıkarmak için saksılarınızın sade olmasından yanaysanız beyaz boya tam size göre. Beyazın keskinliği yeşille mükemmel bir kontrast yaratır. Hem modern hem klasik bir şıklık katan beyaz rengini saksılarda da kullanabilirsiniz.

 

farklı saksı dekorasyonları 2

İçinde mutfağınız için taze otlar yetiştirdiğiniz saksılar için rengârenk çiçek desenleri oldukça uyumludur. Tek ton yeşilliklerinizi çiçek desenli saksılarla canlandırabilirsiniz.

 

farklı saksı dekorasyonları 3

Evinizi çiçeklerle süslerken ortama klas bir tema katmak istiyorsanız, saksılarınızda altın rengi kullanabilirsiniz. Sadece saksı diplerine uygulayacağınız altın rengi boya evinize çok göze batmayan bir zenginlik getirecektir. Altın rengi özellikle mavi tonlarıyla uyumludur, kraliyet ailesi boşuna bu renkleri birlikte kullanmayı tercih etmiyor.

 

farklı saksı dekorasyonları 4

Evinize farklı bir dokunuş getirmek için saksılara tebeşirle vurgu yapabilirsiniz. İçindeki bitkinin ismini saksının üstüne tebeşirle yazmak, yaratıcı bir etiketleme yöntemi olur. Üstelik yazıyı ya da süslemeleri beğenmediğinizde, değiştirmek istediğinizde sadece bezle silmeniz yeterli.

 

farklı saksı dekorasyonları 5

Çiçeklerin baskınlığını hafifletmek, daha zarif bir görünüm elde etmek isterseniz saksılarınızı pastel tonlarında boyayabilirsiniz. Pastelin çok kullanımını durgun ve sıkıcı buluyorsanız iki rengi bir saksıda uygulayabilirsiniz.

 

farklı saksı dekorasyonları 6

Cevherlerin modası hiçbir zaman geçmez. Doğayı gösterişle birleştirmek için saksılarınızı cevher tonlarında boyayabilir veya yarı kıymetli taşlarla süsleyebilirsiniz.

 

farklı saksı dekorasyonları 7

Natürel çizgiden vazgeçmem diyenlerdenseniz uygulaması çok basit bir yöntemle saksılarınızı yenileyebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan ise biraz sicim. Saksılarınızı sicimle sararak çiçeklerinizi rüstik tarzda sergileyebilirsiniz.

 

farklı saksı dekorasyonları 8

Hoş bitkilerinizin gençliği anımsatan tonlarını geleneksel ve kadınsı bir dokuyla süslemek isterseniz dantel kullanabilirsiniz. Çeyizlerin baş tacı olan danteller sandıklardan çıksın ve saksılarınızı sarmalasın.

 

(Görseller:www.diys.com)