LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
24 Ağustos 2015

SALONLARDA MORUN ÇARPICI ETKİSİ

Morun tarihsel geçmişi M.Ö. 4. yüzyıla kadar dayanıyor. Tarih boyunca asaletin ve aristokrasinin rengi olan mor, o dönemde Fenikeliler tarafından bin bir meşakkatle elde ediliyordu. 28 gram mor elde edebilmek için 250 bin kabuklu deniz hayvanının toplanması gerekiyordu. Neyse ki şanslısınız, dekorasyonda çarpıcı bir etki yaratan moru ve bu renkteki eşyaları evinizde kullanmak için bu kadar zorluk çekmenize gerek yok.

 

Konforun ve lüksün karşılığı

1.gorsel-purple-room-accents

 

Tyrian olarak bilinen derin gölgeli mor, evinize çok yakışacak! Geçmişte statünün simgesi olan bu renkle evinizin şıklığını artırabilirsiniz. Bu renk günümüzde de konforlu ve lüks mobilyalarda çok sık kullanılıyor ve bir anlamda zenginlik algısını korumaya devam ediyor.

 

Klasik dekorasyon severler için

2.gorsel-purple-room-design

 

Son dönemde mor, duvarlarda çok sık tercih edilmeye başladı. Modern yerine klasik ve gösterişli dekorasyon severlerin gözdesi olan morun iç tasarımı destekleyici bir etkisi bulunuyor. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Duvarlarınızda mor tercih ettiyseniz perdelerinizi ve döşemelerinizi beyaz seçmenizde yarar var. Bu şekilde odanızın vurgusunu artırmayı kolayca başarabilirsiniz.

 

Aşırıdan kaçının!

3.gorsel-purple-accessories

 

Dekorasyonda tamamen mor kullanarak iyi bir sonuç almak zor olabilir. Bu nedenle moru çok riske girmeden ölçülü kullanmanızı tavsiye ederiz. Odanızın iki ya da üç parçasında mor kullanarak çarpıcı bir etki elde edebilirsiniz. Dilerseniz koltuk takımınızı ve aydınlatmanızı mor seçerek iyi bir hava yakalayabilirsiniz.

 

Görseller: homedit.com