LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

SALONUNUZ İÇİN BİR TEMA SEÇİN

Belki dış dünyayı evinize taşımak isteyen bir doğa tutkunu, sıkı bir müzik tutkunu ya da Hollywood’u zevkle takip eden bir sinemaseversiniz. Peki, bu tutkunuzu evinize yansıtmayı hiç düşündünüz mü? En sevdiğiniz hobinizi seçerek salonunuzu bu konseptte döşeyebilir ve tamamen sizi yansıtan bir eve sahip olabilirsiniz.

 

Fikirleri toplayın

Sevdiğiniz tarzlardan izler taşıyan odaların fotoğraflarını kesin ve örnekler toplayın. Renk seçenekleri, zemin olasılıkları, kumaşlar, sanat eserleri ve istediğiniz her şey için aklınıza gelen fikirleri not edin. Bir süre üzerinde çalışın ve hangi örneğin sizi daha çok mutlu ettiğini bulmaya çalışın. Hayalinizdeki odanın sizin odanızın şekliyle uygun olup olmadığı da oldukça önemli. Uygun değilse odanızın değişim işlemi sizi bir hayli yoracaktır.

 

tema 1www.lennarcares.com

 

Renge önem verin

Bir odayı değiştiren en önemli unsurlardan biri odanızın rengidir. Eğer temanızı bulduysanız, renkler o görüntüye ulaşabilmeniz için en önemli araç olacaktır. Egzotik temalar ve geniş odalar genellikle daha koyu ve zengin renkleri kaldırabilir. Küçük odalardaysa bu renkler odanın daha küçük görünmesine sebep olacaktır. Gösterişli bir oda tasarlamak istiyorsanız, değerli taşlardan yararlanabilirsiniz.

 

tema 2www. themerooms.blogspot.com

 

Temanız için odak noktası belirleyin

Odanızın teması tek bir ana öğe etrafında şekilleniyor olabilir; antika bir sandık, kuyruklu bir piyano, kürklü bir koltuk ya da seçeceğiniz herhangi bir öğe. Odanızda bulunan diğer eşyaları gözden geçirin ve temanıza nasıl adapte edeceğinizi bulmaya çalışın. Belki bir kanepe kılıfı ya da yeni bir renkle temanızla daha uyumlu hale getirebilirsiniz. Mobilyalarınızı değiştirmek istiyorsanız, biraz zaman ayırıp yakınınızdaki alışveriş noktalarını gezerek en cazip fiyattaki mobilyaları bulmaya çalışabilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarların da temanızla uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz.

 

Awww.stepinit.com

 

Rahatlığı es geçmeyin

İhtiyaçlarınızla bütçenize göre planlar yapın. Tema seçerken odanızdaki rahatlığı engelleyecek parçalara yer vermemeye dikkat edin. Muhteşem dekorasyonlu ve temalı bir odaya sahip olmak isterken her gün yaşadığınız odanızın konforundan vazgeçmemeye dikkat edin. Doğru bir tema evinize estetik bir görüntü ve yaratıcılık kazandırabilir.

 

 

 

Kapak görseli: www.home-designing.com