LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

SALONUNUZA UYGUN KAHVE SEHPASINI NASIL SEÇERSİNİZ?

Evde en çok vakit geçirdiğimiz salonumuzun olmazsa olmazlarından olan sehpalar, hem işlevselliği hem de görselliği nedeniyle pek çok kişi
tarafından tercih ediliyor. Sehpaları çay, kahve içmek ve dekor amaçlı kullanabileceğimiz gibi, yeri geldiğinde ayaklarımızı uzatıp televizyon karşısında keyif yapmak için de kullanabiliyoruz.


“Salonum küçük, orta sehpa kullanamam” diye dert etmeyin. Salonunuz küçük olsa da doğru mobilya seçimiyle zevkinize uygun, keyifli tasarımlar yaratabilirsiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli husus, sehpanızın kullanım yeri ve amacı olmalı. Sıradanlıktan hoşlanmıyorsanız ilginç tasarımları tercih ederek benzersiz bir dekorasyon yaratabilirsiniz.


Evinize uygun kahve sehpasını nasıl seçeceğinizi gelin birlikte öğrenelim…


 


kahve sehpası_1


 


Dikdörtgen veya kare şeklindeki sehpalar bütün koltuk takımlarıyla uyum sağladığından en çok tercih edilen türlerdir. Salonda kullanacağınız sehpanın diğer eşyalarla olan uyumuna dikkat ederek şık bir salon oluşturabilirsiniz.


 


kahve sehpası_2


 


Okuduğunuz kitap ya da derginiz elinizin altında bulunsun istiyorsanız, iki katlı sehpalar sizin için oldukça faydalı olacaktır. İki katlı, ahşap ve metal sehpanızın alt bölmesine kitap ve dergilerinizi yerleştirerek işlevselliğini arttırabilirsiniz.


 


kahvesehpası_3


 


Sehpa alırken koltuklarınızın yüksekliğine ve uzunluğuna uygun olmasına dikkat edin. Sehpanızın boyutu koltuğunuza uygun olmalı ve uzunluğu koltuğunuzun yarısı kadar olmalıdır. Bu duruma dikkat ederek kullanımınızı kolaylaştırabilirsiniz.


 


kahvesehpası_4


 


Küçük salonlar için cam sehpalar daha doğru bir seçim olacaktır. Cam sehpalar ışığı doğrudan yansıttığı için salonunuzu hem aydınlık hem de daha ferah gösterebilirsiniz.


 


kahvesehpası_5


 


Salonunuzda ahşap bir sehpa kullanacaksanız, meşe, ceviz, kiraz, çınar gibi ağaçlardan yapılan sehpaları tercih ederek daha dayanıklı ve daha az çizilen bir sehpaya sahip olabilirsiniz.


 


kahvesehpası_6


 


Orta sehpanızı puf tarzında seçerek, gerektiğinde sehpa gerektiğinde de rahat bir puf olarak kullanabilirsiniz.


 


Sunset with palm


 


Salonunuzda modern bir koltuk takımı varsa daha şık bir görüntü elde etmek için yuvarlak sehpaları tercih edebilirsiniz.


 


 


 


Görseller: https://www.homedit.com/


https://www.decoist.com/


https://www.evtiel.com/