LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Samimi Ve Konforlu Kahvaltı Köşeleri


Hayat koşuşturmasından oturup uzun uzadıya kahvaltı etmeye vaktiniz kalmıyor olabilir. Ancak hafta sonu ailenizle keyifli sohbetler eşliğinde kahvaltı edebilirsiniz. Tabii bunu şık ve konforlu bir kahvaltı köşesinde yapmak gibisi de yok.


 


kahvaltı köşesi


Mutfağınızda pencere varsa önünü boşaltın ve kahvaltı köşesine yer açın. Bu alanı sadece samimi aile yemeklerine ayıracağınız için büyük ve geniş olmasına gerek yok. Pencere önüne yerleştireceğiniz ince bir bankın önüne küçük bir masa, etrafına da iki sandalye koydunuz mu köşeniz hazır!


 


kahvaltı köşesi


Manzaranın masanın tek bir tarafından değil de, iki tarafından görünmesini istiyorsanız pencereye dikey şekilde bankı ve sandalyeleri yerleştirebilirsiniz.


 


kahvaltı köşesi


Kahvaltı köşesi için daha çok yeriniz varsa alternatifiniz de artıyor. Örneğin pencerenin önüne bir masa koyabilir, iki tarafına karşılıklı bank yerleştirebilirsiniz.


 


kahvaltı köşesi


Tabii, bunu yapmak için pencereniz olmasına da gerek yok. Zaten tek amaç, samimi bir yemek alanı oluşturmak değil mi?


 


kahvaltı köşesi


Bir diğer alternatifinizse çok sık karşımıza çıkan L şeklinde kahvaltı köşeleri. Daha samimi bir ortam yaratan bu oturma düzeni, büyük aileler için ideal.


 


kahvaltı köşesi


Rahat minderler üzerinde daha fazla insan oturabilsin istiyorsanız, U şeklinde kahvaltı köşelerini deneyin. Köşenizin şekli ve boyutuna göre bu tarz kahvaltı köşeleri de farklılık gösteriyor. Üç tarafı da eşit uzunlukta olan banklar daha rahat oturup kalkmak için daha kullanışlı.


 


kahvaltı köşesi


Mutfağınız ince ve uzunsa yarım daire şeklinde kahvaltı köşesiyle dengeli ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Mutfağınızın alanı tam köşeliyse de biraz daha fazla maliyetle özel olarak yaptırabilirsiniz.


 


kahvaltı köşesi


Unutmayın ki kahvaltı köşesi ailenizle kaliteli vakit geçirmek için bir alan. Bu yüzden büyük olmasına, resmi ve gösterişli yemek masaları kullanmanıza gerek yok.


 


kahvaltı köşesi


Mutfağınızın dekorasyon stili ve rengi ne olursa olsun fark etmez. Kahvaltı köşesini evinizin bağımsız bir alanı olarak düşünün. Mutfağınızla uymasa bile dilediğiniz renk ve dokuda kahvaltı köşesi seçmekten çekinmeyin.


 


(Görseller: Architectureartdesigns.com)