LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

SARAYLARDAN İLHAM ALAN TASARIMCI-1: VITTORIA ORLANDI

Kim masallardaki gibi bir evde uyanmak istemez ki? Tüller, altın ışıltıları, yumuşak ve serin kumaşlar… Tasarımcı Vittoria Orlandi müşterilerinin işte bu rüyalarını gerçeğe dönüştürüyor.

Saray gibi evlerin en önemli noktası abartılı mobilyalar ve aksesuarlardır. Normalde fazla abartılı odalarda gördüğümüz dekorasyon bizi biraz rahatsız eder. Orlandi ise tasarımlarında zarifliği, ışıltıyı ve geometrik şekilleri bir arada kullanarak ortaya düzenli ve şık bir görüntü çıkarıyor.

Gelin doğru tasarımlar bir araya geldiğinde evinizin nasıl bir saraya dönüşebileceğine yakından bakalım!

 

İtalyan dokunuşu

Krem ve altınla bezenmiş dolaplar, ışıltılı beyaz tekstil ürünleriyle birleşiyor ve zarif bir atmosfere imza atıyor. Aynı tasarımla yapılan yatak başlığı ve mor tekstil ürünleri de ortamdaki renk dağılımını dengeliyor.

 

vittoriaorlandi_1

vittoriaorlandi_2

vittoriaorlandi_3

 

Altın ışıltıları

Saray dediğimizde aklımıza ilk gelen renk altın sarısıdır. Ortama ışıltılı bir dokunuş katan altın rengi yatak başlığı ve tekstil ürünlerinde olduğu kadar, abajur gibi aksesuarlarda da görülüyor.

 

vittoriaorlandi_4

vittoriaorlandi_5

vittoriaorlandi_6

 

Gümüş şıklığı

Vittorio Orlandi yalnızca beyaz ve altın rengi birbirine yakıştırmıyor. Ona göre bu renklerle her renk kullanılabilir. Bunu da altın ve gümüş renklerini bir arada kullandığı bu tasarımından anlıyoruz. Düşündüğümüzde abartılı gelebilecek bu renkler birbiriyle doğru kullanıldığında şık bir uyum sağlıyor.

 

vittoriaorlandi_7

vittoriaorlandi_8

vittoriaorlandi_9

 

Görseller: www.freshome.com