LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ŞAŞIRTICI RENK KOMBİNASYONLARI

 

Her tasarımda olduğu gibi ev tasarımında da renkler önemli yere sahip. Kafamızdaki renk kombinlerinin dışına çıkmak zor. Ancak farklı bir görünüm istiyorsanız renklerle oynamaktan korkmayın. Renklerle oynamak eğlenceli olduğu gibi yaşadığınız alanı daha iç acıcı bir hale getirecek.

1

Uçuk yeşil ve itfaiye kırmızısı

Uçuk yeşil ve kırmızıyı bir arada hayal etmek zor. İkisi de çarpıcı renkler olmasına rağmen, duvarlarını uçuk yeşile boyayacağınız bir oda özellikle kırmızı mobilyalarınızın daha çok göze çarpmasını sağlayacaktır. Böyle bir odaya sahipseniz, eski bir masa veya sandalyenizi kırmızıya boyayarak bu etkiyi verebilirsiniz. Yeşil her ne kadar canlı bir renk olsa da gözünüzü yormayacaktır. Masa lambası veya saksı gibi aksesuarlar turuncuysa duvar ve mobilyalarla hoş bir görüntü oluşturacaktır.

2

Siyah ve açık pembe

Siyah seviyorsanız kullanacağınız açık pembe renk, muhteşem uyumu yakalamanızı sağlayacaktır. Siyahı fon rengi olarak kullanabilirsiniz. Duvarlarını siyaha boyadığınız bir odanın, küçük bir ayrıntısını pembeye boyamanız, pembeyi ön plana çıkaracaktır. Bu kombin için dolapların pembe olmasını öneriyoruz.

3

Gökyüzü mavisi ve frambuaz

Odanızın tabanı açık renkse, duvarlarını gökyüzü mavisi yapabilirsiniz. Kullanacağınız frambuaz tonundaki mobilyalarsa duvar rengiyle ahenk oluşturmanızda yardımcı alacaktır. Açık renk parke veya fayanslar, bunun gibi atak renkleri muhteşem bir biçimde sergileyecektir.

4

Eflatun ve petrol yeşili

Bu iki renk sadece ev değil, diğer tasarımlarda da çok sık kullanılan kombinlerden biri. Eflatun gözünüzü yormayacak ve huzur verecektir. Petrol yeşiline boyanmış çerçeve, abajur ve masa üstü eşyaları daha görünür hale gelebilir. Duvarla aynı renge boyayabileceğiniz eşyalarsa odaya farklı bir boyut kazandırabilir. Sandalyenizi bu iş için kullanabilirsiniz.

5

Eflatun, su mavisi ve marsala

Fon rengi olan renkleri tavanı boyamak için de kullanabilirsiniz. Su mavisiyle boyayacağınız tavan, eflatunla çok hoş bir kombin oluşturacaktır. Yastık örtülerinde eflatunu tercih etmeniz odaya zarif bir hava katacaktır. Fildişi renkte duvarlarınız varsa, yarısını marsala rengine boyayabilirsiniz. Bu odanıza dinamik bir hava katacak, eflatun ve su mavisinin canlılığını daha çok ortaya çıkaracaktır. Duvara bir ayna asmanızı öneririz. Böylece su mavisinin renkliliği tüm odaya hâkim olacaktır.

6

Açık Lacivert ve Floresan Sarısı

Neon renklerin tekrar moda olması ev tasarımlarına da yansıdı. Açık laciverte boyayacağınız duvarlar ve floresan sarı bir kapı, iki alanın da ayrı ayrı öne çıkmasını sağlayabilir. Laciverte boyadığınız odaların kapılarını ve kaloriferlerini siyaha boyayabilirsiniz. Böylece basit bir detayla eviniz daha hoş gözükecektir. Ayrıca lacivert ve siyah gbi koyu renkler, sarının gözalıcı etkisini kıracaktır.