LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
02 Mart 2017

ŞIK AMA KULLANIŞSIZ 6 DEKORATİF ÖĞE

Dekorasyon dergilerinin altını üstüne getirerek hayalinizdeki evi oluşturmaya çalışıyorsunuz. Fakat bazen her şey dergilerdeki kadar kusursuz olmuyor değil mi? Fotoğraf çekimlerinde nefis bir görüntü verirken iş kullanmaya geldiğinde bin bir sorun çıkaran dekorasyon parçalarını sıraladık. İsterseniz bunları almadan önce bir kez daha düşünün.

Ayaklı küvet


Western filmlerinde gören herkes en azından bir kere bu antika küvetlerde banyo yapmak istemiştir herhalde. Fakat küvetlerin şekli şıklıktan çok dönemin teknolojisiyle alakalı. Doldurup boşaltmak da temizlemek de ayrı birer dert. Küvetten çıkarken yaşayacağınız zorluğu ve tüm banyoyu batıracak suyu da unutmayın.

ayaklı beyaz küvet

Çanak lavabo


Tezgâhtan bir karış yukarıda duran lavabolar çok şık değil mi? Neredeyse lüks bir otel banyosu hissi yaratıyor. Fakat bir de işin pratik yanına bakmak lazım. Lavabonun kavisi yüzünden etrafa su sıçramaması imkânsız ve ne yazık ki o suyu lavabonun içine doğru silemiyorsunuz. Bir elinizde bezle sürekli ortalığı silmeye hazırsanız çanak lavabolar size göre demektir.

çanak lavabo

Açık raflar


Rengârenk mutfak gereçlerinizi açık raflara biblo gibi dizmek ilk bakışta gerçekten hoş bir fikir gibi görünüyor. Ancak bu fikrin falsosu belli: toz ve kir. Bin bir emekle raflara yerleştirdiğiniz tabak ve bardaklarınızı her kullanışta tekrar yıkamak istemiyorsanız geleneksel dolaplardan şaşmayın.

açık rafta süslü mutfak eşyaları

Karatahtalar


Mutfaktaki karatahtaların eğlenceli oldukları kesin. Ayrıca üzerine ihtiyaçlarınızı ya da yemek tariflerinizi de not alabilirsiniz. Oldukça profesyonel bir görüntü oluşturuyor. Fakat o da ne, tebeşir tozunun yaratacağı rahatsızlığı hiç hesaba katmamışsınız! Tahtanın asla temiz bir şekilde silinmediği ve yazıların fotoğraflardaki kadar afili olmadığı da üzücü bir gerçek.

karatahta üzerine yazı

Koltuk kılıfları


Bayılarak seçtiğiniz koltukların hızla kirlenmesini istemiyorsunuz. İlk akla gelen çözüm elbette üstüne bir koltuk kılıfı geçirmek. Üstelik yeni renkler ve desenler de deneyebilirsiniz. Ama kılıftan sonra koltuğun istediğiniz rahatlıkta olmayacağını da içten içe biliyorsunuz değil mi? O kılıf kayacak, bir tarafından sarkacak ve tam bir karın ağrısına dönüşecek. İyisi mi biraz titiz olun, hiç kılıf işine girmeyin.

beyaz koltuk kılıfları


Ev dekorasyonu yaparken işinizi kolaylaştıracak bilgiler Filli Boya’nın dekorasyon blogu Evimle Ben’de


Tıpkı giyim modasında olduğu gibi ev dekorasyonunun da kendine has bir modası var ve trendler sürekli değişiyor. Her ne kadar klasik tarzlarda dekoratif öğeleri her dönem bulabilsek de evinde farklı tarzlar denemek isteyenler için durum sanıldığından daha riskli olabiliyor. Son moda olan bazı kıyafetlerin Türk insanına pek de uymaması gibi ev dekorasyonunda da her trend bize uymuyor. Yukarıda bahsettiğimiz mutfakta açık raf kullanmak ya da bir duvarı karatahtaya çevirmek estetik olarak hoş görünse de kullanım alışkanlıklarımıza uy-mu-yor. Bu sebeple ev dekorasyonu yapmadan önce Evimle Ben dekorasyon blogumuzdaki yazılardan mutlaka faydalanın. Evimle Ben, bir dekorasyon blogu olarak bir çok farklı dekorasyon tarzıyla ilgili bilgi ve içeriği barındırıyor. Yeni akımlar, alternatif dekorasyon öğeleri, DIY projeler ve daha fazlası için Evimle Ben e-posta listesine adresinizi bırakmayı unutmayın.


Görseller: countryliving.com