LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Mart 2016

ŞIK VE İŞTAH AÇAN MODERN MUTFAK TASARIMLARI

Mutfağınızı sadece yemek hazırlanıp yemek yediğiniz bir yer olarak düşünmeyin. Günümüzde mutfaklar, keyifle vakit geçirdiğimiz yaşam alanlarımız haline geldiler. Televizyon, köşeli oturma grupları, farklı tasarımlarda masa ve sandalyeler kullanılarak renklendirilen mutfaklarda artık her türlü tasarımı görmek mümkün. Minimalistten moderne, fütüristikten klasiğe her zevke uygun tasarımı bulabileceğiniz mutfaklarda aksesuar konusunda da çok sayıda alternatif var. Gelin, mutfağınızda modern tasarımı nasıl uygulayacağınıza birlikte bakalım…Modern bir mutfağın en önemli özelliklerinden biri abartıdan ve renk karmaşasından uzak olmasıdır. Düz ve sade beyaz dolaplarla mutfağınıza modern bir görünüm kazandırmanız mümkün. Burada dikkat etmeniz gereken nokta dolapların sayısı. Ne kadar çok dolabınız olursa mutfağınızın da o kadar temiz görüneceğini unutmayın. Asimetrik kesimler, geometrik şekiller modern bir mutfağın belirleyicilerinden.

Mutfak dolaplarınızı seçerken salon ya da diğer odalar kadar sık değiştiremeyeceğinizi göz önünde bulundurarak sıkılmadan kullanacağınız bir model seçmeye özen gösterin.Modern mutfaklarda ahşap malzeme sık karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla ahşabın doğal kahverengisi renk kombinasyonlarına dahil ediliyor. Kahverengi özellikle beyaz ve açık maviyle kombine ediliyor. Kahverengi, mutfaklarda modern olduğu kadar doğal bir görünüm sağlıyor.Ahşap ve metal malzemelerin bir arada kullanıldığı modern mutfaklarda cam, granit veya laminant tezgahlar, paslanmaz çelik eşyalar da yine yaygın şekilde tercih ediliyor. Ekstra dolap seçeneği ve açık raf sistemiyle son derece kullanışlı olan bu stil eşyalarınızı rahatça yerleştirme imkanı sunuyor.Genellikle beyaz, siyah ve gri renklerin tercih edildiği modern mutfaklarda farklı renk seçenekleri de sunuluyor. Mutfağınızda çarpıcı bir etki yaratmak isterseniz kırmızıyla bir kombinasyon yapabilirsiniz. Kırmızı dolap, ahşap bir tezgah ve metal aksesuarlar kullanarak şık bir mutfak yaratabileceğinizi söyleyebiliriz.

Modern mutfaklarda dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de aydınlatma. Dekoratörler modern mutfaklarda genel bir aydınlatmanın yanı sıra sarkıt avize ya da spot lamba kullanılmasını öneriyor.

Mutfak tasarımında en çok tercih edilen renklerin başında gelen yeşil, rahat ve dinlendirici bir etki isteyenler için oldukça ideal. Duvar renginizde ya da dolaplarınızda yeşil kullanmak istemiyorsanız canlı çiçek ve bitkiler kullanarak da yumuşak bir etki oluşturabilirsiniz.