LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ŞIK VE TEKNOLOJİK AKVARYUMLAR

Sonsuz maviliklerin rahatlatıcı etkisini evinize getirmek ister misiniz? Stresten arınmak ya da uykularınızı daha kaliteli hale getirmek için akvaryumlar iyi bir alternatif olabilir. Rahatlamaya ihtiyacınız olduğu anlarda akvaryumda yüzen balıkları izlemek kendinizi iyi hissettirirken dekorasyonunuz da canlanacak.

Aynı evde kuş ve balık beslemek kulağa biraz tehlikeli gelebilir. Peki, aynı kafeste balık ve kuş besleme fikri kulağınıza nasıl geliyor? Çift katlı bu sistemle artık kuş kafesi ve akvaryumu bir arada kullanmak mümkün. Kuş kafesinin üzerinde yer alan bu küçük akvaryumda balığınızı besleyebilirsiniz.

Salonunuzun havasını değiştirmek isterseniz koltuğunuzun kol kısmına bir akvaryum yaptırabilirsiniz.

Eski tüplü televizyonunuzdan akvaryum yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Çalışmayan tüplü bir televizyonunuzu akvaryum haline getirerek dekoratif bir obje olarak kullanabilirsiniz.

akvaryum_1

Tercih edebileceğiniz modellerden biri de panoramik duvar akvaryumları.

Tıpkı bir LCD televizyon gibi duvara monte edilebileceğiniz bu tipteki akvaryumları da dokunmatik ekranlı bir panel ile kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Otomatik yemleme, suyun filtrelenmesi, ısının ayarlanması, aydınlatma seviyesi ve karbondioksit miktarının düzenlenmesi işlerinin hepsini bu panel üzerinden yapabilirsiniz.

Evinizin her bölümü için bir akvaryum bulunabiliyor. Akvaryum ile banyonuzda da ferah ve canlı bir etki yaratabilirsiniz. Bu sıra dışı akvaryumda balıkları izlerken ellerinizi yıkamak daha eğlenceli hale gelecek.

Birden fazla küreden oluşan bu çoklu akvaryumda farklı türdeki balıkları bir arada besleyebilirsiniz.

akvaryum_2

Çalışma ortamınızda da suyun ferahlatıcı etkisi...

Akvaryumlar ofislerde de dekor olarak oldukça sık kullanılıyor. Siz de ofisinizdeki cam masanızın altında akvaryum kullanarak dekorasyonunuza renk katabilirsiniz.

Dilerseniz çalışma masanızın üstünü de akvaryumla ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bilgisayarınızın USB bağlantısından güç alan bu akvaryumda bir düğmeye basarak fitre sistemini ve ışığı aktif hale getirebilirsiniz. Akvaryumun ayrıca LCD takvim, hava durumu ve alarmlı saat fonksiyonları bulunuyor. Akvaryumunuzun bütün işlevlerini üstelik dokunmatik olarak yapabilmeniz mümkün. Masaüstü akvaryumunda balığınızın boyutunu küçük seçmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Artık temizliği de çok kolay

Akvaryumların temizlenmesinin oldukça meşakkatli olduğunu dert etmenize de artık gerek yok. Son yıllarda oldukça popüler olan yeni teknolojili akvaryumlarda özel bir filtre sistemi kullanılıyor. Bu filtre sayesinde akvaryumunuzun her zaman temiz kalıyor. LED aydınlatma sayesindeyse akvaryumlarınızdaki canlılar doğal ortamlarında yaşam sürmeye devam ediyorlar.

Görseller: www.apartmenttherapy.com