LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

SIRA ÇOCUK ODASINDA

Çocuğunuzun odasını dekore ederken kendi zevklerinizi mi göz önünde bulunduruyorsunuz? Cevabınız “evet”se çocuğunuzun sonuçtan mutlu olmayabileceğini şimdiden söyleyelim. Zamanının büyük bir kısmını odasında oyun oynayarak, ders çalışarak ya da arkadaşlarıyla geçiren çocuğunuza kendi odası için seçim yapma özgürlüğü tanıyın.

 

cocukodasi_1

 

Öncelikle çocuğunuzun ilgi alanlarını ve sevdiği nesneleri odasında kullanmaya özen gösterin. Bu onun odasında daha fazla vakit geçirmesini ve kendini rahat hissetmesini sağlar. Kitap okumayı seviyorsa kitap okuma köşesi oluşturabilir, basketbolu seviyorsa duvara küçük bir pota monte edebilirsiniz. Çocuğunuz daha küçükse odasında sevdiği çizgi film karakterlerine yer verebilirsiniz.

 

cocukodasi_2

 

Duvarda LEGO parçalarını hatırlatan bir tasarımı dolap ve televizyonun olduğu bölümde kullanacağınız özel bir dolapla kombinleyerek çocuğunuzun zaman geçirmek isteyeceği bir oda yaratabilirsiniz.

 

cocukodasi_3

 

Çocuğunuzun odasında en çok ihtiyaç duyacağı şeylerden biri de oyuncaklarını ve kitaplarını koyacağı bir alan. Açık raf sistemi kullanarak eşyaları konusunda daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

 

cocukodasi_4

 

Renkler yaşadığımız alanları sevmemizi sağlayan en önemli etkenlerden biri. Çocuğunuzun odasında renkleri kullanırken sevdiği renklerle kombin yapmaya özen gösterin. Çocuğunuz maviyi seviyorsa, bebek mavisinin rahatlatıcı etkisini turuncuyla tamamlayarak çocuğunuzun uykuya dalmasını kolaylaştırabilirsiniz. Mavinin her tonunu

Filli Boya Renxmatikle elde edebilirsiniz.

 

 

Görseller: http://www.architectureartdesigns.com/

http://www.homemodish.com/