LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
11 Ocak 2018

Siyah Duvar Renkleri ile Göz Alan Odalar

Farklı bir dekoratif tasarım için cesaretiniz varsa, bu yazımızda size siyah duvar renklerini önereceğiz. Siyah duvar renkleri ilk başta kulağınıza çılgınca gelebilir, ancak bu trend dünya genelinde giderek yaygınlaşıyor. Eğer odanız yeterince ışık alıyorsa, siyah duvarlarla muhteşem bir dekorasyon yaratabilirsiniz.


Doğanın İçinde


siyah duvar renkleri

Siyah duvar renkleri sofistikedir. Bununla birlikte bu renk ile de kendinizi doğaya yakın hissedeceğiniz bir dekoratif görünüm yaratabilirsiniz. Tasarımınızda monokromdan çok fazla uzaklaşmamaya çalışın. Siyah ve beyazın uyumlu birlikteliğine ahşap mobilyalar ekleyin. Birkaç doğal dekoratif aksesuar, bir saksı bitkisi, ağaçları izleyebileceğiniz bir duvar tablosu... Böyle bir odada kendinizi şehrin keşmekeşinden uzakta hissedeceksiniz.


Kontrast Şıklığı


kontrast renkler uyumu

Siyah duvar renklerinin karanlık ve kasvetli hissettirmesi gerekmez. Eğer odanız bol ışık alıyorsa, siyah duvarlarınız iç mekanınıza boyut kazandıracaktır. Mobilya seçiminizde uçuk pembe, somon gibi kontrast tonlara yönelerek çarpıcı bir dekoratif görünüm elde edebilirsiniz.


Siyah Yatak Odası


siyah yatak odası dekorasyonu

Eğer yatak odanızın geniş pencereleri varsa, siyah duvarlarla son derece huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. Odanızda desenli halılar, suni kürklü kumaşlar ve yemyeşil saksı bitkilerine yatırım yaparak stil sahibi bir dekoratif görünüm yaratabilirsiniz.


Siyah Gibi Gri


koyu gri duvar renkleri

Eğer siyah sizin için fazla iddialı bir seçimse, bu dekoratif görünümü evinizde yaşayabilmek için koyu gri duvar renkleri de tercih edebilirsiniz. Koyu gri duvarlarınızı gri dekoratif aksesuarlar, sarı çiçekler ve desenli yastıklarla kombinleyebilirsiniz.


Ahşap ve Ceviz Mobilyalar


ahşap mobilyalar

Siyah duvar renkleri tercih ettiğimizde, karanlık bir görünüm yaratmamak için açık renk mobilyalar tercih etmeye meyilli oluruz. Ancak siyah duvarlı odalarımızda ahşap, ceviz tonlarında mobilyalar tercih ederek de son derece şık ve alımlı bir dekoratif görünüm yaratabiliriz. Taze çiçeklerle odanıza her zaman sıcaklık getirebilirsiniz.


Görseller: apartmenttherapy.com, decoist.com