LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
11 Eylül 2015

SİZE EN UYGUN SABAH RUTİNİ HANGİSİ?

Sabah insanı olun ya da olmayın, sabahları kolay ya da zor geçirenlerden olun hiç fark etmez. Sabahlarınız günün geri kalanını şekillendirir. Sabahların sizi şekillendirmesine izin vermeyin, doğru bir rutin seçerek sabahlara şeklini siz verin!

ZAMAN KANDIRAN RUTİN

Zaman kazandıran rutin, geceden en iyi şekilde verim almak isteyen herkese uygun. Bu rutine bir önceki geceden başlıyorsunuz. Amaç, geceden yapılabilecek hiçbir işi sabaha bırakmamak. Bunların içinde öğle yemeğinizi hazır etmek, giyeceğiniz kıyafet ve aksesuarları belirlemek, çantanızı hazır hale getirmek var.

 

Kahvaltı, saç toplamak gibi her sabah rutin yaptığınız şeyleri aynı sıra ve düzende yapmak, üzerinde fazla düşünmenizi engeller ve işinizi kolaylaştırır. Bu yönteme sabahlarınızı otomatikleştirme olarak da bakabilirsiniz: uyan, yataktan çık, diş fırçala, önceden belirlenmiş kıyafetleri giy, yatağı düzelt, kahvaltı et, kahve koy, çantayı al ve evden çık…

 

2

 

TEMİZ BİR EV BULMA RUTİNİ

Eve döndüğünüzde, aceleyle çıkılmış bir evin dağınıklığıyla yüzleşmek istemiyorsanız, sabah yapmanız gerekenler için yeterli vaktiniz olsun. Bulaşıklarınızı yıkayın, öğle yemeği hazırlarken dağıttıklarınızı toparlayın, yatağınızı düzeltin ve saçınız için kullandığınız eşyalar varsa yerlerine koyun.

 

Evin diğer odalarının geceden toplanmış olması güne taze başlamanın ön koşulu. Böylece, uyandığınızda tek uğraşmanız gereken sabahki dağınıklık olur ve öğleden sonralarınızı sakince dinlenerek geçirebilirsiniz.

 

HUZUR RUTİNİ

Bu rutin işlerini aceleye getirmeyi sevmeyenler için oldukça uygun. Eğer sabah ev işleri yapmak sizin için sorun olmuyorsa, işleri sakin bir hızda yapabilmek için erken uyanmalısınız.

 

Sabahları ne yapmak günü huzurlu geçirmenizi sağlar? Kendinize yönelttiğiniz bu soru, sabah ne yapmanız gerektiğini size söyler. Ev işlerinizi akşamdan halledip, kendinize vakit ayırabilir, kahve yapıp gazetenizi okuyabilirsiniz.

 

1

 

UNUTMAMA RUTİNİ

Eğer bir de unutkansanız, ortalık pazar yerine dönebilir. Tüm eşyaları gece gözden geçirip, hepsini bir arada olacak şekilde koyarsanız sabahki karmaşadan kurtulabilirsiniz.

 

(Görseller: Pinterest.com)