LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
08 Haziran 2016

SİZE ZAMAN KAZANDIRACAK GÜZELLİK TÜYOLARI

Size zaman kazandırırken, güzelliğinizi ortaya çıkaracak kişisel bakım yöntemleri.

Hayatın koşturmacasından kendinizle ilgilenmeye vakit kalmıyor mu? İşinizi kolaylaştıracak, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak pratik güzellik ve bakım yöntemlerine mi ihtiyacınız var? O halde bu yazı tam size göre!

Sabah aceleyle yaptığınız göz makyajının dağılmasını ve göz farının taşmasını engellemek için gözünüzün altına bir parça bant yapıştırmayı deneyin. Bandı tam kazayağı olan yere, kaşınıza doğru çıkacak şekilde yerleştirin. Farınızı özgürce sürüp bandı çıkardığınızda kusursuz bir göz makyajı elde edeceksiniz.

Kısa bir süre önce yüzünüzdeki tüyleri aldırdınız ve kızarıklığı hâlâ geçmedi. O halde ihtiyacınız olan sadece bir miktar süt ve 10 dakika. Bir parça pamuğu süte bandırın ve kızarıklığın olduğu alanlara uygulayın. Sütü yüzünüzde 10 dakika beklettiğinizde kızarıklığın dinmiş olduğunu göreceksiniz.

Eyeliner sürme konusunda beceriksiz olduğunuzu düşünüyor ama göz kaleminin sert çizgilerine de mahkûm olmak istemiyorsanız size çok kullanışlı bir alternatif sunuyoruz. Göz kalemini uygulamadan önce bir çakmağa yakın tutun ve biraz ısınmasını sağlayın. Göz kaleminin ucu yumuşayacak ve daha kolay uygulanabilen, eyeliner etkisine sahip bir hale gelecek.Kirpiklerinize rimel uygularken göz kapağınıza bulaştırmak istemiyorsanız bu ipucumuz sizin için. Bir kâğıt parçası ya da kartviziti kirpiklerinizle göz kapağınız arasında kalacak şekilde yerleştirin. Bu şekilde rimelinizi uyguladığınızda rimelin göz kapağına bulaşmasını engellemiş olursunuz.

Saçlarınızı yıkayıp şekil vermeye vaktiniz kalmadı ancak ertesi gün de saçlarınızın parlak ve canlı görünmesini istiyorsunuz. Bu durumda yatmadan önce saçlarınızın dibine az miktarda bebek pudrası uygulayın. Bebek pudrası saçlarınızın dibindeki yağı emecek, sabah daha hacimli ve temiz saçlara uyanacaksınız.Dudaklarınızın daha dolgun ve kırmızı görünmesini istiyorsanız diş fırçasıyla masaj yapabilirsiniz.

Tırnaklarınızın daha güçlü olmasını ve kırılmamasını istiyorsanız limon suyu ile bakım yapabilirsiniz.

Cildinizde sivilce çıkacağını hissettiğiniz, ağrıyan bir yer varsa bal sürüp bekletmeniz bunu önleyecektir.

Saçınızın doğal dalgalara sahip olmasını istiyorsanız, geceden nemli saçınızı örüp yatın. Sabah kalktığınızda saç spreyi ile şekillendirebilirsiniz.

Makyaj yaparken gözlerinizin daha büyük görünmesi için alt kısma beyaz kalem sürebilirsiniz.

Ellerinizi kremlerken dirsek ve topuklarınızı da kremlemeyi unutmayın.

Saçlarınızın güneşten yıpranmasını istemiyorsanız haftada iki kez zeytinyağı ile masaj yapın.

Gözleriniz sabahları çok fazla şişiyorsa demlenip soğumuş iki sallama çay poşetini üç dakika kadar gözlerinizin üzerinde bekletin.Sudan etkilenmeyen makyaj malzemelerini temizlemek bazen oldukça güç olabiliyor. Klasik makyaj temizleyicileri yerine zeytinyağı kullanmanız hem makyajınızı kalıntı bırakmadan temizler hem de cildinizi nemlendirir.

Saçınızın daha parlak ve daha güçlü olmasını istiyorsanız son durulamasını elma sirkesiyle karıştırdığınız soğuk suyla yapmalısınız.

Ojenizin daha hızlı kuruması için soğuk su altında birkaç dakika bekletin.

Tüm bu püf noktalarının yanı sıra gerçek güzelliğin, yüzünüzdeki kocaman bir gülümseme olduğunu unutmayın.

(Görseller: Goodhousekeeping.com, Eatthis.com, Salon.com, Glamaourboutique.com) Renk Etkisi