LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Ağustos 2015

SİZİN OLMASINI İSTEYECEĞİNİZ KONTEYNIR EVLER

Yaşamın anlamı günümüzde beslenme, giyinme ve barınmadan çok daha fazlası oldu. Pek çok insan yeni arayışlar peşine düşerek kendilerini şehir hayatından soyutlayabilecek çözümler aramaya koyuldu. Tam da bu noktada özellikle son 20 yılda şehir merkezlerinden uzak, doğa içinde evler yapılmaya başlandı. Konteynırlar da doğada yaşama isteğine çok defa ilham kaynağı oldu. Hem konforlu hem de görünüşleriyle ilginizi çekebilecek en güzel örnekleri sizin derledik.

 

Mavi rüya

1.gorsel-container-guest-house2

1.gorsel-container-guest-house9

İşte karşınızda kargo konteynırından yapılma bir dost evi! Konteynırlar dekore edilmeye çok olanak vermediği için dış cephe maviyle boyanmış ve hoş bir görüntü elde edilmiş. Evin gün ışığından yararlanabilmesi için giriş bölümü ve duvar olarak nitelendirilebilecek bir alan camlarla değiştirilmiş. Konteynırın iç bölümünde de ahşabın şıklığından yararlanılmış ve güzel bir doku yaratılmış. Evin içindeki eşyalarda renkli tercihler yapılarak bu yaşam alanına sıcak bir hava verilmiş.

 

Konforlu ve kullanışlı

2.gorsel-kalkins-shipping-container-homes

2.gorsel-kalkins-shipping-container-homes1

Amerikalı mimar Adam Kalkin imzalı bu konteynır ev 1000 doların altında bir maliyetle bu hale getirilmiş. Bir konteynırı dönüştürerek keyifle yaşanılacak bir alan haline getiren Kalkin, bir hayali gerçeği dönüştürmüş. Tüm ayrıntıların düşünüldüğü bu konteynır ev iki kişinin konforlu bir şekilde yaşamasına olanak tanıyor.

 

Devasa konteynır

3.gorsel-kalkins-shipping-container-homes2

3.gorsel-kalkins-shipping-container-homes3

Şimdi karşınızda son level bir konteynır ev! Bu devasa konteynır ev iki bölümden oluşuyor. Bu nedenle tasarımcı tarafından ev içinde ev olarak tanımlanıyor. Açılabilir sürgülü camlarla başarılı bir tasarım ürünü olan ev, bu sayede gün ışığından da kolayca faydalanabiliyor.

 Görseller: homedit.com