LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
02 Mart 2017

SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE KALKMAK İSTEMEYECEĞİNİZ KANEPE TASARIMLARI

Kış günlerinin az sayıdaki güzel yanlarından biri de battaniyenin altına girip kanepede miskinlik yapmak. Kucakta meyve tabağı, televizyonda sevdiğiniz bir film varken sıcak ve rahat yuvanızda vakit geçirmek gibisi yok. Eviniz sizin kalenizse, kanepeniz de tahtınız. Son zamanların öne çıkan en güzel kanepe tasarımlarını sıralıyoruz. Beğendiklerinizi bir kenara not alın.

Pondok


İskandinav modernizmi ile 20. yüzyıl klasik tasarımlarını bir araya getiren Pondok konfor için büyük olmak gerekmediğini ispatlıyor. İnce metal ayakları üzerindeyken neredeyse uçuyor gibi görünüyor. Ne şıklıktan ne de rahatlıktan ödün verenlere.
ince metal ayaklı gri kanepe pondok

Soft Modular


Geniş geniş oturmayı sevenleri tatmin edecek bir kanepe. İngiliz endüstriyel tasarımcı Jasper Morrison tasarladığı kanepeyi “süper normal” olarak tanımlıyor. Özetle: kullanışlı, sade ve konforlu. Ancak hacimli bir mobilya olduğundan geniş salonlarda kullanmakta fayda var.
köşeli geniş kanepe: soft modular

Scarfell


Yuvarlak hatların ve canlı renklerin öne çıktığı parçalı bir kanepe seti. 20. yüzyıl modern tasarımının izlerini taşımasına rağmen yuvarlak hatları sayesinde farklı dekoratif akımlarla da uyumlu. Scallfell’i oluşturan parçalar birlikte tek bir kanepe olarak kullanılabileceği gibi tek başlarına da yerleştirilebilir.
yuvarlak köşeli kanepe: Scarfell

Shuffl


Zamanlarının büyük kısmını kanepede geçirenleri tatmin edecek bir tasarım. Üzerindeki aydınlatma, dergilik ve ahşap platformlar sayesinde yerinizden kalkmadan birçok işinizi Shuffl üzerindeyken halledebilirsiniz. Asimetrik tasarımı kanepenin birden fazla oturma grubu gibi kullanılabilmesine de imkân tanıyor.
çift yönlü kullanılan köşe kanepe: Shuffl

Outline


Klasik çizgilerden şaşmayanlar için tasarlanmış bir kanepe. Modernist mimariyle kusursuz bir uyum sağlaması için ince ve minimal bir çizgiyle oluşturulmuş. Öte yandan ince tasarımı kanepenin konforundan hiçbir şey kaybettirmemiş.
ince ayaklı zarif deri kanepe: Outline

Kanepelerin tasarımı duvar dekorasyonu ile ortaya çıkarın


Kanepeler evlerdeki en büyük mobilyalardan biri ve evin dekorasyonunu önemli ölçüde etkiliyorlar. Eğer özene bezene seçtiğiniz bir kanepeniz varsa, evin dekorasyonunu önemli ölçüde etkileyen bir başka unsur olan duvar dekorasyonu konusunda da oldukça hassas davranmalısınız. Öyle ki özensiz seçilmiş duvar renkleri veya dekore edilmemiş bomboş duvarlar güzelim kanepenizin salonda öylesine bir görüntü sergilemesine sebep olabilir. İşte size kanepe rengine göre duvar rengi seçimi ve duvar dekorasyonu konusunda birkaç ipucu:


- Renk seçimi konusunda özgür hissedin: Teknoloji duvar boyalarında da etkisini gösterdi ve artık gördüğünüz tüm renkleri duvar boyası olarak elde etmeniz mümkün hale geldi. Örneğin koltuğunuzun rengini ya da üzerinde kullandığınız yastığın rengini bir Renxmatik Bayii’ne götürerek birebir aynı rengi, bir ton açığı ya da koyusunu satın almanız mümkün!


- Kanepedeki yastıklar, duvardaki tablo ve süslerde uyum yakalayın: Koltuğunuz ne tarz olursa olsun üzerinde ve duvarda kullandığınız dekoratif eşyalarla stilini değiştirmeniz mümkün. Örneğin klasik tarzda bir koltuğun üzerine minimal desenli yastıklar koyacaksanız, duvarda da tipografik tablolar, geometrik desenli resimler kullanarak harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

- Düz renkli kanepeler için dekoratif boya seçeneklerini değerlendirin: Dekoratif boyalar hemen her ortamda dekorasyonu son derece zenginleştiren duvar boyaları. Birçok farklı uygulama tekniği mevcut. Özellikle düz renkli bir koltuk tercih ettiyseniz duvarda dekoratif boya uygulaması yaparak dekorasyonu anında birkaç puan daha yukarı taşıyabilirsiniz. Dekoratif boya seçeneklerini görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.


Görseller: decoist.com